ĐOKOVIĆ U POLUFINALU: Namučio ga je 97. igrač na svetu, ali je Novak odigrao najbolje kad je trebalo!
Novak u Rimu, Foto: EPA/Angelo Carconi

1/4 finale mastersa u rimu

Sve zanimljivosti sa meča pratite uz naš lajv-blog...

Objavljeno: 16:59h

Novak Đoković je u polufinalu Mastersa u Rimu. Teškom mukom i posle tri seta, ali cilj je ostvaren. Srbin je pobedio Dominika Kepfera po setovima 6:3, 4:6, 6:3.

Namučio je 97. teniser na ATP listi najboljeg igrača planete u ovom meču i pružio veliki otpor, što je sigurno bilo i potrebno našem igraču, kao pravi test za mečeve koji ga čekaju u polufinalu i eventualnom finalu.

Doduše i u polufinalu će ga čekati igrač koji nije nosilac, a to je Kasper Rud koji je izbacio Matea Beretinija.

1 / 13 Foto: EPA/Clive Brunskill

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 3,854,000 evra, a šampionu će pripasti 1000 poena i ček na 205,200 evra. Prvi nosilac je Novak Đoković, a branilac trofeja Rafael Nadal.

6:4 - BREJK, SET I MEČ! Novak Đoković je pobedio posle 2 sata i 12 minuta Dominika Kepfera.

5:3 - Sada je Novak na samo gem od pobede i plasmana u polufinale.

4:2 - Novak sada čuva prednost od brejka koju je stekao.

3:1 - Konačno! Potvrđen brejk, sada ne sme biti pada koncentracije.

2:1 - BREJK! Uspeva najzad da srpski teniser iskoristi brejk loptu. Ovog puta odmah prvu. Doduše, gem mu je poklonio protivnik duplom servis greškom.

1:1 - Lagani gem za Srbina na svoj servis.

0:1 - Šta se ovo događa sa Novakom na brejk loptama?! Prosto neverovatno, evo već u prvom gemu je imao tri uzastopne brejk lopte (0:40), pa onda još jednu i nije ih iskoristio, pa Nemac uspeva da odbrani svoj servis gem.

II SET

4:6 - SET ZA KEPFERA! Kažnjen je sada najbolji igrač sveta za svoje neiskorišćene šanse i prokockan brejk prednosti. Odmah prvu set loptu je iskoristio nemački igrač.

4:5 - Kakvu je sada priliku propustio Novak. Trajao je ovaj gem na servis Kepfera jako dugo, imao je srpski teniser brejk prilike, ali nijednu nije iskoristio i sada mora da servira za ostanak u setu.

4:4 - Oba tenisera zadržala su svoj servis.

3:3 - Kepfer je izjednačio, opet je vratio brejk posle dosta muke, tako da je sada drugi set u egalu. Mnogo je više namučio Noleta nego što smo očekivali.

3:1 - Dva duga i iscrpljujuća gema, oba tenisera su imala problem da sačuvaju servis, ali su uspela u tome. Nole je čak na Kepferovu servu imao dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio.

2:0 - Odmah brejk i odmah potvrda brejka. Nole grabi ka polufinalu!

POČEO JE DRUGI SET

6:3 - USPEO JE SRBIN POSLE DOSTA MUKE DA DOĐE DO PRVOG SETA: Iako je vodio sa 4:0. lepo se u meč vratio Kepfer, ali je na kraju poklekao.

5:3 - Trgao se šampion! Novak je uspeo da opet uzme brejk, te sada ovaj meč više podseća po kretanju rezultata i na ženski tenis.

4:3 - Neverovatno! Nemac se vratio u set, uzeo je Noletov servis po drugi put, tako da je on sada u seriji. Izgleda da neće biti tako lako kako je delovalo u prvi mah.

4:2 - Konačno je Kepfer zadržao servis gem.

4:1 - Verovali ili ne, 97. igrač sveta je uspeo da "ukrade" jedan servis gem Srbinu i smanji na samo brejk zaostatka.

4:0 - Kepfer u ovim momentima sam sebe pobeđuje. Poklanja loptu za loptom i Nole opet dolazi do brejka.

3:0 - Rutinski, ekspresno...

2:0 - Nole je odmah uzeo brejk, posle nekoliko brejk šansi i "đuseva".

1:0 - Prvi gem rutinski rešen bez izgubljenog poena, moglo bi ovo da bude jedno kratko tenisko popodne za srpskog asa.

14.40 - Meč je počeo! Očekujemo da Nole brzo ovo reši...