DOMINIK TIM JE PRVI ŠAMPION ADRIA TOURA: Spektakl u Beogradu je završen, ceo svet je uživao!

"Adria tour"

Sva dešavanja sa turnira mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Objavljeno: 22:10h

Adria tour je dobio prvog pobednika!

Dominik Tim je slavio u Beogradu pobedom nad Filipom Krajinovićem, rezultatom 2:1 u setovima (4:3, 2:4, 4:2).

Austrijanac je odigrao turnir maestralno, zabeleživši sve pobede i zasluženo će podići pehar kao prvi šampion Adria toura.

Što se meča tiče, viđena je velika borba u prvom setu, koji je odlučen nakon taj-brejka, a srpski teniser je odigrao sjajno drugi set i izjednačio rezultat.

Međutim, odlučujući deo meča je pripao Timu koji je iskoristio umor Krajinovića i uspeo da završi duel u svoju korist.

Turnir se naredne nedelje seli u Zadar, gde će uz Novaka biti još Marin Čilić i Borna Ćorić.

Nadamo se da ste uživali ova prethodna tri dana u vrhunskoj zabavi i mnogo dobrog tenisa!

KRAJ MEČA: Šampion je Dominik Tim koji je savladao Filipa Krajinovića sa 2:1 u setovima!

3:2 - Uzima gem na svoj servis Filip, a sada će Tim imati šansu da sve reši i osvoji prvi Adria tour.

3:1 - Tim uzima dva vezana gema i sada će Krajinović servirati za ostanak u setu.

1:0 - Lepo otvara Krajinović odlučujući set i dolazi do prednosti.

KRAJ DRUGOG SETA: Krajinović ponovo dolazi do brejka i rešava drugi set u svoju korist!

2:3 - Vraća brejk Austrijanac i unosi novu dramu u susret.

1:3 - BREJK! Sjajan gem za Filipa, sada će servirati za osvajanje seta!

1:2 - Prednost za srpskog tenisera, očekuje nas sjajan nastavak meča.

0:1 - Krajinović uzima prvi gem u drugom setu.

KRAJ PRVOG SETA: Tim nakon taj-brejka dolazi do seta!

3:2 - Tim je na korak do osvajanja seta, fali mu još samo jedan gem do toga.

2:1 - Tim ima prednost na polovini prvog seta! Nije viđen još nijedan brejk, a sada je na servisu Krajinović.

20:35 - Sve je spremno za finale, spremljena je čak i koreografija!

20.00 - Uskoro na teren izlaze finalisti - Dominik Tim i Filip Krajinović.

18.55 - Pobeda za Dominika Tima koji se nakon ovog trijumfa plasirao u finale, gde će igrati protiv Filipa Krajinovića sa početkom od 20 časova.

18.20 - Tim je osvojio prvi set protiv Dimitrova nakon taj-brejka.

17.40 - Grigor Dimitrov i Dominik Tim su na terenu. Uskoro će početi njihov meč. Njih dvojica u direktnom okršaju odlučuju ko će se sastati sa Krajinovićem od 20 časova.

17.30 - Nole se rasplakao tokom davanje izjave posle meča.

17.20 - Novak je pobedom nad Zverevim trasirao put Filipu Krajinoviću u finale turnira.

17.10 - 2:2 u trećem setu, biće ovo prava drama.

16.55 - Zverev je pobedio sa 4:1 u drugom setu, tako da je Novak Đoković upravo ostao bez šanse za finale na Adria Touru. Evo kako je izgledao ceo taj gem:

16.45 - Zverev je uzeo brejk, ovo baš komplikuje situaciju. Možda čak i najviše odgovara Krajinoviću. 1:2 u korist "gosta".

16.40 - U drugom setu svaki teniser je sačuvao svoj servis u prvom gemu.

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs

16.33 - 1:0 VODI ĐOKOVIĆ: Novak je već osvojio prvi set i treba mu samo još jedan za finale. 4:0 za svega 12 minuta... Impresivno!

16.25 - Nole odmah uzima brejk i vodi sa 2:0. Podsetimo, pobeda od 2:0 u setovima Srbina šalje u finale, bilo koja pobeda Zvereva Nemca/Rusa, dok bi trijumf Noleta od 2:1 odgovarao samo Filipu Krajinoviću.

Devojka Saše Zvereva
Devojka Saše Zvereva foto: Printscreen/Sportklub

16.20 - Đoković i Zverev su počeli svoj meč.

16.15 - Sve je spremno za početak najinteresantnijeg meča do sada - Nole vs Zverev.

15.57 - Filip dolazi do druge pobede, posle velike borbe u taj-brejku. 4:0, 4:3. Filipa do polufinala dovodi samo pobeda Novaka od 2:1 nad Zverevim i to ne bi smeo Nole da u ta dva seta napravi preveliku razliku u gemovima.

15.50 - Viktor je uspeo da se spasi i izbori taj-brejk drugog seta.

15.45 - Krajinović je imao meč loptu pri rezultatu 3:1 u drugom setu i servisu Troickog, ali ju je Viktor odbranio. Onda je dobio priliku da servira za meč.

15.25 - Filip je osvojio prvi set "sa nulom", Viktor je na ovaj turnir došao praktično kao rekreativac. Moguće je i da će gem-količnik biti jako bitan za plasman u finale.

15.20 - Krajinović već vodi sa 2:0, ima brejk prednosti i deluje veoma dobro na terenu!

15.10 - Počeo je meč između Krajinovića i Lajovića.

14.50 - Naredni meč trebalo bi da počne oko 15.10.

14.40 - Izgleda da je ova grupa u kojoj su Tim, Milojević i Dimitrov ukleta, jer se upravo, dan posle odustajanja Damira Džumhura, povukao i Dušan Lajović. Nije bio u fizičkom stanju da nastavi. Nikola Milojević odnosi maksimalnu pobedu!

14.35 - Milojević sa nulom u taj-brejku završava set i mogao bi da se nađe u finalu, ako ga posluže rezultati. Podsetimo, on je na turnir ušao tek posle odustajanja Damira Džumhura zbog povrede.

14.30 - Lajović je posle dosta borbe uspeo da vrati brejk, pa se pri rezultatu 3:3 ulazi u odlučujući gem ovog seta - taj-brejk.

14.20 - Fantastično otvaranje meča Milojevića koji je odmah napravio brejk i ima prednost 2:1 uz servis na svom gemu.

14.00 - Prvi na teren će Dušan Lajović i Nikola Milojević koji kao "laki luzer" je upao posle povrede Damira Džumhura ima čak priliku za finale. Za to mu je potrebna ubedljiva pobeda protiv Lajovića, ali i da Dimitrov pobedi Tima u poslednjem meču popodnevnom delu programa.

Prirodne lepote Adria toura
Prirodne lepote Adria toura foto: Starsport©

13.55 - Za nas je posebno interesantno da vidimo da li će Novak Đoković uopšte ući u finale s obzirom da je zakomplikovao sebi situaciju porazom od Krajinovića u sinoćnjem meču.

I da je pobedio Novak svakako bi danas morao da trijumfuje nad Zverevim da bi ušao u finale, ali sada mora da obrati pažnju i na rezultat, s obzirom da mu je sada neophodna pobeda od 2:0 u setovima da bi bio siguran u finalu.

U slučaju da trijumfuje 2:1 u setovima onda će raditi kalkulatori, jer će se napraviti krug od tri tenisera sa istim skorom i set količnikom, pa će morati da se gleda broj osvojenih i izgubljenih gemova.

Zverevu naravno odgovara bilo kakva pobeda nad Đokovićem da bi se našao u finalu.