ZAVRŠEN PRVI TAKMIČARSKI DAN: U nedelju nas očekuje pravo ludilo na Dorćolu, gotovo svi imaju šansu za finale!
Adria Tour, Foto: Starsport©

"ADRIA TOUR", 2020.

Sva dešavanja sa svih mečeva ove subote mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Završen je prvi takmičarski dan Adria toura.

Viđeno je čak osam mečeva, od kojih su neki bili posebno zanimljivi.

Novak Đoković je dva puta izlazio na teren i ostvario polovičan uspeh, savladao je Troickog, ali je izgubio od Filipa Krajinovića, pa će borba u toj grupi biti itekako interesantna, pošto čak tri tenisera imaju šansu za plasman u finale.

Sa druge strane, Dimitrov i Tim će u direktnom duelu odlučivati o finalisti, dok će Milojević i Lajović odigrati meč koji verovatno neće imati takmičarski značaj.

Podsetimo, sutra se igra poslednje treće kolo turnira, dok će finale na programu biti od 20 časova, nakon čega će se turnr zvanično zatvoriti i preseliti u Zadar.

Program za nedelju:

Od 14 do 19 časova:

1. meč: Lajović - Milojević 2. meč: Krajinović - Troicki 3. meč: Đoković - Zverev 4. meč: Tim - Dimitrov

20.00 - FINALE

Sva dešavanja sa svih mečeva ove subote mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog".

KRAJ MEČA: Veliko iznenađenje u Beogradu! Filip Krajinović je pobedio Novaka Đokovića!

3:1 - Krajinoviću fali samo jedan gem da sruši Novaka!

2:1 - Brejk za Krajinovića u finišu poslednjeg seta, da li ćemo prisustvovati iznenađenju?

KRAJ DRUGOG SETA: Krajinović stiže do osvajanja seta!

3:2 - Brejk! Filip Krajinović se vraća u meč!

2:1 - Đoković vodi u drugom setu i blizu je nove pobede.

KRAJ PRVOG SETA: Đoković pokazuje razliku u klasi i vodi sa 1:0.

3:2 - Novak ima prednost, ali Krajinović se ne predaje!

1:0 - Novak osvaja prvi gem na meču!

22.30 - Sledeći na teren idu Novak Đoković i Filip Krajinović

KRAJ MEČA: Tim uspeva da savlada Lajovića na spektakularan način i dođe do druge pobede na turniru!

3:3 - Lajović stiže do taj-brejka!

3:1 - Okreće Tim u svoju korist i na Lajovićev servis će imati priliku za drugu pobedu na turniru.

1:0 - Lajović osvaja prvi gem u poslednjem delu meča.

KRAJ DRUGOG SETA: Preslikan kao prvi set, samo što ovoga puta Tim dolazi do izjednačenja!

2:1 - Tim se vraća u meč i ima prednost.

KRAJ PRVOG SETA: Lajović ubedljivo osvaja prvi deo meča protiv Dominika Tima.

3:1 - Lajović je dobro ušao u susret i ima brejk prednosti protiv trećeg tenisera sveta, pa će u narednom gemu servirati za prvi set.

21.20 - Počeo je meč, a Lajović je uzeo prvi gem.

21.10 - Naredni duel je meč između Dominika Tima i Dušana Lajovića.

KRAJ: Au, kakav meč! Kakav preokret Milojevića koji je uspeo da 0:3 u taj-brejku stigne do velike pobede nad Dimitrovima!

3:3 - Nije uspeo srpski teniser da dođe do pobede, pa se ušlo u taj-brejk!

2:2 - Vraća se Dimitrov sa dva vezana gema.

2:0 - Nakon velike borbe, Milojević osvaja gem, pa zatim i brejk na startu drugog seta.

KRAJ PRVOG SETA: Milojević je čini se bez većih problema uspeo da osvoji prvi set protiv Dimitrova rezultatom 4:1.

2:1 - Nekadašnja velika nada srpskog tenisa, Nikola Milojević je bolje počeo susret i ima prednost na polovini prvog seta.

20.05 - Svoj meč su započeli Nikola Milojević i Grigor Dimitrov.

19.10 - Zanimljive izjave Gorana Ivaniševića:

19.00 - Malo da se odmorimo, pa se čujemo kroz nekoliko minuta.

3:4 U TREĆEM SETU - KRAJ MEČA: Filip je prokockao prednost koju je imao na samom početku i nije uspeo da izdrži pred naletom supertalentovanog Zvereva.

3:3 - Idemo u taj-brejk i u trećem setu. Viđena su i tokom ovog dela igre dva brejka, činilo se kao da je Nemac rešio Filipa, koji se ipak vratio, izborio odlučujući gem.

3:4 - ŠTETA! ZVEREV SE VRATIO I IZJEDNAČIO NA 1:1 U SETOVIMA!

3:3 - U drugom setu su obojica uzela po jedan brejk, a Zverev je sada spasio svoj servis za opstanak u meču. Ide se u taj-brejk, prvi danas još od prvog meča dnevnog programa.

4:1 - KRAJINOVIĆ JE UZEO PRVI SET!

3:0 - Krajinović već ima sjajnu prednost protiv Zvereva. Saša ne zna šta ga je snašlo.

17.20 - Sledeći na terenu biće Filip Krajinović i Saša Zverev.

4:1 - ISTO KAO I PRVI, TAKO JE I DRUGI SET: Novak je rutinski savladao velikog prijatelja Troickog i tako zauzeo lidersku poziciju u grupi pred meč između Krajinovića i Zvereva.

2:0 - Novak je već uzeo brejk Viktoru, deluje kao da posle ovoga nema povratka, a onda je i na svoj servis uspeo da ga potvrdi.

4:1 - NOLE JE VEĆ OSVOJIO PRVI SET: Viktor je uspeo da osvoji prvi svoj servis gem, ali je od tada Nole uzeo dva brejka. Posle svega 17 minuta igre, najbolji svetski teniser je pokazao zašto je najbolji...

16.20 - Novak Đoković i Viktor Troicki su izašli na teren.

16.00 - NAŽALOST, DŽUMHUR NIJE MOGAO DA IZDRŽI: Damir je predao meč i tako prepustio pobedu rivalu zbog povrede desnog kvadricepsa. Želimo mu brz i uspešan oporavak.

Damir Džumhur
Damir Džumhur foto: Printscreen

2:0 - Odmah je uzeo Tim brejk, a onda ga i odbranio na svoj servis. Džumhur se baš slabo oslanja na desnu nogu, nije nam jasno zbog čega se ne preda, pošto je ipak ovo samo prijateljski turnir.

15.55 - Vratio se Džumhur, ali pitanje je koliko će izdržati.

15.50 - Počeo je meč Dominika Tima i Damira Džumhura, današnji drugi po redu. Odmah loše vesti, Bosanac se povredio, izgleda da se previše isforsirao ove nedelje. Boli ga desni kvadriceps, fizioterapeut pokušava da ga oporavi, ali deluje loše, deluje kao da neće moći da nastavi.

Griša i Duci
Griša i Duci foto: Starsport©

POBEDA DIMITROVA, RUTINSKI TREĆI SET ZA BUGARINA!

1:3 - Dimitrov je prvi došao do brejka u ovom setu i sada servira za pobedu!

4:3 - KRAJ DRUGOG SETA, VEROVALI ILI NE, LAJOVIĆ SE VRATIO POSLE 0:3 u TAJ-BREJKU: Još će trajati ovaj meč, na oduševljenje publike!

3:2 - Opet je imao brejk lopte Lajović, i to tri, prvu nije iskoristio, ali drugu zato jeste. Već treći servis gem koji je Srbin uzeo, čak pola gemova završeno je brejkom. I onda, neverovatno ali istinito, opet brejk, dakle, sada je više gemova završeno brejkom nego obrnuto. Dimitrov servira za potpuni povratak u drugi set i za eventualni kraj meča kroz novi taj-brejk.

2:1 - I baš tako, Dimitrov je momentalno vratio brejk, ponovo pri rezultatu 40:40. Veoma je interesantno kada se ne igra na razliku, tenis poprima potpuno drugu dimenziju.

2:0 - Lajović odmah uzima brejk i preti da produži ovaj meč za još jedan set... Videćemo ima li Grigor ponovo spreman odgovor.

3:4 - KRAJ PRVOG SETA: Dimitrov je spasio set loptu, uzeo brejk Lajoviću pri rezultatu 3:2, ušlo se u taj-brejk, a tu se Bugarin prošetao.

3:3 - Dimitrov je ipak uspeo da izjednači. Idemo u taj-brejk prvog seta.

3:2 - Duci i dalje ima brejk prednosti i sada servira za prvi set.

2:1 - Uspeo je Duci da uzme svoj servis gem, a onda i brejk iz prve brejk lopte na Grigorov servis. Inače, igra se "bez razlike", dakle, pri rezultatu 40:40, ko prvi postigne poen, taj je uzeo gem.

0:1 - Rutinski servis gem Grigora.

14.00 - Igrači su na terenu, sve je spremno za početak meča Lajović - Dimitrov. Prvi servira Bugarin.

13.40 - Polako se igrači spremaju da spektakl počne. Prvi na teren izlaze Grigor Dimitrov i Dušan Lajović.