Smanjila se srpska kolonija na Rolan Garosu: Australijanac ipak prejak za našeg tenisera!

1. kolo Rolan Garosa

Tompson je pobedio sa 3:0 u setovima (6:3, 6:4, 7:5), za dva sata i 10 minuta igre
Objavljeno: 18:55h

Srpski teniserLaslo Đere eliminisan je u prvom kolu Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je izgubio od Džordana Tompsona iz Australije. On se nikad ne predaje: Maratonac Viktor pobedio u derbiju 1. kola Rolan Garosa! Tompson je pobedio sa 3:0 u setovima (6:3, 6:4, 7:5), za dva sata i 10 minuta igre. On će se u narednoj rundi sastati sa Ivom Karlovićem iz Hrvatske. Đere nije imao mnogo prilika protiv Australijanca, koji u prva dva seta protivniku nije dozvolio nijednu šansu za brejk. Srpski predstavnik u trećem setu nije dozvolio protivniku da lako dođe do pobede, pošto je vratio brejk koji je izgubio u prvom gemu. Ipak, Tompson je kod 5:5 ponovo oduzeo servis Đereu, a potom bio siguran na svoj i plasirao se u drugo kolo. (Espreso.co.rs)