Poslednji kineski car: Đoković održao čas tenisa Nadalu! (FOTO) (VIDEO)

BRUTALNA DOMINACIJA NA TERENU

Srpski teniser je za 90 minuta savladao Rafaela Nadala sa 6:2, 6:2, i najubedljivijim trijumfom u odmeravanju snaga ove dvojice tenisera okitio se šestom titulom na turniru u Pekingu
Objavljeno: 16:38h
Novak Đoković osvojio šestu titulu u šestom finalu
Pekinga Rafaela Nadala
6:2, 6:2, za 88 minuta igre podigao 56. pehar na ATP turnirnima. Prvi set je počeo brejkom našeg tenisera koji je odmah nakon toga povisio na 2:0 u gemovima ovak održavao prednost do 3:2, kada se desio i "prelomni" trenutak, jer je Srbin sprečio dve brejk lopte Španca i postavio 4:2 na semaforu.
prvog seta koji je rešio u svoju korist sa 6:2.
Na startu drugog seta Rafa je došao prvi do prednosti, dok je Đoković brzo izjednačio. Posle toga pri 30:15 za našeg tenisera u trećem gemu zatražio pomoć lekara zbog povrede zgloba
prvi reket sveta je došao do brejka i 2:1. protekao je u dominaciji Đokovića Španac na momente unosio neizvesnost, ali ne dovoljno da preokrene rezultat Novak došao do drugog brejka i 4:1.
smanjio prednost na 5:2, ali je naš teniser iskoristio servis i zaključio meč.
Đoković je posle neverovatnog trijumfa izjavio sledeće: Uvek se radujem mečevima protiv Rafe, nadam se da mu je stopalo u redu nadam se da će se tako nastaviti u budućnosti
ovde sam uvek sa posebnim sećanjima, zbog čega uvek igram bolje Nadal je čestitao teniseru broj jedan na trijumfu: Sve čestitke novaku za pobedu, stvorio je istoriju kada se radi o turniru u Pekingu. ali hvala publici koja je bila sjajna Aleksandar Vučić Đokoviću putem Tvitera šestu osvojenu titulu u Pekingu
Ovako je tekao meč iz minuta u minut: 15:16 - Gotovo je! Novak je novi-stari šampion Pekinga! Namučio se u poslednjem gemu jer ga je osvojio tek posle treće meč lopte, ali je dokazao svoju dominaciju nad Špancem koji nije uspeo ni u jednom segmentu igre da ga nadmaši. Rafa nije dozvolio smanjio prednost na 5:2. 15:06 Bez milosti Novak dolazi do 5:1 u drugom setu
15:01 Nadal je napravio prvu duplu grešku na meču Novak ponovo stvorio brejk i lagano privodi meč kraju rezultatom 4:1 u drugom setu. 14:58 nije dozvolio Nadalu da vrati brejk 3:1. 14:50 Meč je nastavljen nakon reakcije lekara, a Novak je došao do brejka i preokrenuo na 2:1. Magija Đokovića i Nadala! 14:45
14:42 Novak nije dozvolio brejk Nadalu i posle "stegnute" igre malo se opustio neverovatni poen je obeležio čitav prvi set .
14:36
Nadal prvog gema u drugom setu.
14:28 - Bez izgubljenog poena rutinski je Novak došao do osvajanja prvog seta! Nešto više od 40 minuta za 6:2! 14:23 - Čudesan tenis u Pekingu! od 0:40 stigao najpre do izjednačenja a onda i preokreta za 5:2 u prvom setu, posle druge brejk lopte! 14:15 - Novak je spasao dve brejk lopte nadala i povećao prednost na 4:2! Lista najvećih međusobnih susreta u tenisu ikada.
14:07 3:2! 14:05 - Bez mnogo muke uz servis od 200 kilometara na čas 3:1! 14:00 - Nadal se "probudio" i sa dva vinera upisao sebi prvi gem na meču.
13:56 dođe do prednosti od 2:0 u prvom setu! 13:50 - Žustro je počeo duel, a naš teniser je bez problema vraćao servise Španca, i došao do brejka već na startu meča, 1:0! 13:45 - Sve je spremno za veliko finale Pekinga! Rafael Nadal. 13:43 - zarade oba igrača i broj titula.
13:40 - Odnos u pobedama između dva tenisera
13:37 - igrači su izašli nekoliko minuta kasnije na teren 13:33 - Ovako izgleda trenutni poredak, bez osvojenih
13:22 - Ovako to radi protiv teniskih "džinova", kao što je Džon Izner.
13:15 -
13:09 Kladionice su dale veliku prednost našem igraču Đokovića iznosi 1.10 na Španca čak 7!