S IVICE PORAZA DO POBEDE: Uporni i borbeni Lajović u osmini finala, Kecmanović konačno dočekao Nadala!
Dušan Lajović je pobedio na startu Akapulka, Foto: EPA/Roman Pilipey

ATP Akapulko

Španski as je lako izašao na kraj sa sunarodnikom i zakazao meč protiv mladog srpskog tenisera

Objavljeno: 08:56h

I Dušan Lajović se plasirao u osminu finala turnira u Akapulku pobedom nad Stivom Džonsonom 6:7, 6:4, 6:3.

Veliki preokret je napravio srpski teniser, i to u trenucima kada je delovalo da je na ivici poraza i eliminacije.

Izgubio je prvi set u taj-brejku, a onda pod utiskom toga dozvolio protivniku da napravi brejk u drugom. Ipak, uspeo je da se fokusira i povrati koncentraciju, pa je vrlo brzo uzvratio brejkom.

U 10. gemu drugog seta iskoristio je priliku koja mu se ukazala i treću set loptu pretvorio u izjednačenje u setovima.

Na startu odlučujućeg, trećeg, seta Beograđanin je opet pretrpeo brejk, ali pokazao je borbenost, nije odustajao, kao što je to bio slučaj i ranije i za to je nagrađen tako što je napravio dva brejka zaredom i time rešio meč u svoju korist.

U osmini finala ga čeka ga čeka južnokorejski igrač Sunvu Kvon.

A Miomir Kecmanović će u osmini finala igrati po prvi put u karijeri protiv Rafaela Nadala.

Čekao je mladi Srbin na španskog teniskog asa da obavi svoj posao protiv Pabla Anduhara, što je ovaj i učinio za sat i po vremena igre - 6:3, 6:2.

Nik Kirjos koji je ranijih godina imao uspeha u Akapulku sada je turnir završio već na startu i to predajom Igu Umberu posle izgubljenog prvog seta.