ARGENTINAC NAUČIO DA SE NE ZAMERA SRBIMA: Đoković osvetio Lajovića za plasman u četvrtfinale!
Novak Đoković je u četvrtfinalu Australijan opena, Foto: AP

Australijan open 2020

Srpski teniser je jednom rutinskom partijom za dva sata i 7 minuta stigao do pobede

Objavljeno: 09:35h

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Australijan opena, pošto je pobedio Dijega Švarcmana 6:3, 6:4, 6:4.

Meč je trajao dva sata i sedam minuta, a ovo je 11 put da je srpski teniser stigao do četvrtfinala u Melburnu.

Početak prvog seta doneo je sigurnu igru obojice tenisera na svoj servis, ali je Đoković uspeo da napravi brejk u osmom gemu i tako povede s 5:3. U sledećem gemu, srpski teniser je iskoristio prvu set loptu i osvojio set.

Na startu drugog seta srpski teniser je napravio dva brejka, ali je Argentinac uzvratio ri-brejkom.

1 / 26 Foto: EPA/Lukas Coch

Ipak, prednost sedmostrukog šampiona Australijan Open nije dovedena u pitanje, te je u nastavku sigurnim servisom stigao i do drugog seta.

Samo jedan brejk u trećem setu bio je dovoljan Đokoviću da osigura prednost i potom u gemu u kojem je servirao za meč ne dozvoli svom protivniku ni jedan poen, te iskoristi prvu meč loptu i zabeleži pobedu i dalji plasman.

U narednom kolu on će igrati protiv kanadskog tenisera Miloša Raonića, koji je eliminisao Hrvata Marina Čilića sa 6:4, 6:3, 7:5.