Novak Đoković, Foto: EPA/Dave Hunt

AUSTRALIJEN OPEN

Srbin je u velikoj formi

Objavljeno: 09:27h

Najbolji teniser na svetu Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Australijan opena, pobedom nad Japancem Jošihitom Nišiokom od 3:0 (6:2, 6:3, 6:2).

Brže se završilo nego što je počelo. Posle dve lake pobede u Melburnu, Novak je upisao i treću.

U prvom setu je 71. igraču na ATP listi odmah stavio do znanja da nema nameru dugo da se zadržava na terenu. Poveo je sa 3:0, a onda mirno i staloženo osvojio prvi set - 6:3.

Drugi set je započeo brejkom, da bi još jednim oduzetim servisom otklonio sve dileme - 5:2, a onda siguran servis za kraj drugog dela deo igre.

Novak je servirao fenomenalno, o čemu najbolje govori podatak da je na svoj servis izgubio samo jedan poen u prva dva seta.

Đoković je nastavio u istom ritmu, entuzijazam protivnika je splasnuo, pa je srpski teniser rutinski odigrao treći set. Poveo je sa 4:0 i bez prevelikih napora došao do pobede.

Đoković će u četvrtom kolu Otvorenog prvenstva Australije igrati protiv Argentinca Dijega Švarcmana, koji je u tri seta savladao Dušana Lajovića.

Australijan open igra se za nagradni fond od 71 milion australijskih dolara, a titulu brani upravo Đoković.

Ovako je protekao meč:

7.21 - Kraj meča, brza i laka pobeda Novaka Đokovića.

6.55 - Brzo i lako je Novak osvojio i drugi deo igre. Odmah brejk na startu, a onda je lagano priveo set kraju. Još jedan brejk za 5:2, a potom i siguran servis za 2:0.

6.25 - Kraj prvog seta. Bez velikih poteškoća, Novak je osvojio prvi deo igre rezultatom 6:3.

6.08 - Novak odličan na početku meča, oduzima servis protivniku, potom sigurno servira. Vodi sa 3:0.

5.55 - Počeo je meč, na servisu je Đoković.