CICIPAS SRUŠIO NOVAKA SA TRONA U ABU DABIJU: Đoković porazom započeo novu sezonu!
Novak Đoković, Foto: EPA/Will Oliver

Mubadala open

Sva dešavnja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 17:20h

Novak Đoković je porazom u polufinalu "Mubadala opena" otvorio novu sezonu, pošto ga je na egzibicionom turniru u Abu Dabiju savladao Stefanos Cicipas sa 2:1 u setovima (6:3, 6:7, 4:6).

Srpski teniser tako nije uspeo da odbrani titulu osvojenu prošle godine.

Danas smo videli prilično nonšalantnog Đokovića, koji je u nekim trenicima igrao sjano, da bi u nekim odigrao prilično nervorzno. Očigledno je bilo da Novaku ovaj turnir nije bio mnogo važan, pa se nadamo da će na sledećem turnirima biti onaj stari i da će se vratiti na prvom mesto ATP liste, koje mu je oduzeo Rafael Nadal u finišu prošle sezone.

Novak Đoković je za pola sata stigao do vođstva u setovima, iako ga je Grk namučio malo u poslednjih nekoliko gemova. Srbin je odmah oduzeo servis Cicipasu i tako trasirao put sebi do prednosti od 1:0. Usledio je očajan početak u drugom setu, Grk je silno uzvratio, ali je Đoković uspeo da vrati dva brejka i odvede setu taj-brejk, u kojem se Cicipas bolje snašao.

Grčki teniser je treći set otvorio brejkom, koji nije ispustio do kraja meča i tako je došao do pobede i plasmana u finale, gde čeka boljeg iz duela Nadal - Kačanov.

Sva dešavnja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

3:6 - Pobeda Stefanosa Cicipasa. Bez izgubljenog gema je stigao do poslednjeg gema u trećem setu.

3:5 - Neverovatni Sefanos Cicipas grabi ka pobedi u prvom meču ove sezone, Novak jednostavno nije dovoljno dobar danas i vidi se velika nervoza u njegovoj igri.

3:4 - Ne da se Đoković, koji je spasio jednu brejk loptu i na kraju došao do gema na svoj servis.

2:4 - Ništa od brejka, Cicipas je osvojio gem i napravio korak ka osvajanju trećeg seta.

2:3 - Uspeo je Novak Đoković da dođe do gema na svoj servis.

1:3 - Cicipas nastavlja da igra odlično u odlučujućem setu i uvećava prednost.

1:2 - Spasio je dve brejk lopte i uspeo je da stigne do prvog gema u trećem setu. Velika borba je viđena, nekoliko sjajnih poena, da bi na kraju Đoković smanjio prednost.

0:2 - Potvrdio je brejk grčki teniser.

0:1 - Loše je počelo za Novaka Đokovića u trećem setu. Cicipas je napravio brejk.

III SET

6:7 - (4:6) - Cicipas je uspeo da osvoji drugi set i dođe do izjednačenja.

6:6 - Gledaćemo taj-brejk u drugom setu. Novak je dobro servirao i lagano dolazi do gema.

5:6 - Posle tri gema Cicipas je uspeo da dođe do gema.

5:5 - Odličnom igrom Novak Đoković je potvrdio brej i došao je do izjednačenja.

5:4 - BREJK! Vratio se srpski teniser potpuno u meč!

5:3 - Ne odustaje od ovog seta Novak Đoković, uspeo je da smanji zaostatak. Sada je na jedan brejk od Grka.

5:2 - BREJK! Da li je ovo znak buđenja za Đokovića?! Uspeo je srpski teniser da vrati jedan brejk zaostatka.

5:1 - BREJK! Novi brejk za grčkog tenisera. Ovaj drugi set sada deluje izgubljeno za Đokovića.

1:4 - Neumoljiv je Cicipas u ovom drugom setu, rastrčao se po terenu, ne da stiže svaku loptu, već je na svakoj dobro namešten.

1:3 - Konačno, uz mnogo muke, Đoković osvaja prvi gem u drugom setu. Nimalo ne liči na igrača sa početka meča, dok je grčki teniser podigao svoj nivo igre.

0:3 - Potvrdio je Grk brejk bez mnogo problema. Sada je Novak u problemima.

0:2 - BREJK! Sada potpuno drugačija slika na početku drugog seta, jer je sada Cicipas prvo spašavao brejk loptu, a potom u narednom gemu on napravio brejk na servis Đokovića.

0:1 - Sada obrnuta situacija u odnosu na prvi gem meča. Ovog puta je Cicipas morao da spašava brejk loptu i to je i učinio da bi potom osvojio prvi gem u drugom setu.

I SET

6:3 - OSVOJEN PRVI SET! Novak Đoković je za pola sata stigao do vođstva u setovima, iako ga je Grk namučio malo u poslednjih nekoliko gemova.

5:3 - Podigao se sada Cicipas posle napravljenog brejka u prethodnom gemu i zaigrao dosta bolje.

5:2 - BREJK! Evo sad neočekivanog raspleta događaja. Nekoliko lakih udaraca je Novak promašio i to je iskoristio mladi Grk da opstane u prvom setu.

5:1 - BREJK! Ponovo je srpski teniser zahvaljujući odličnim riternima oduzeo servis protivniku i stigao na gem od osvajanja prvog seta.

4:1 - Neumoljiv je Novak sada na svom servisu.

3:1 - I evo prvog gema u meču za Cicipasa.

3:0 - Lako je Novak overio brejk i sada sigurno korača ka prvom setu! Cicipas još nije uspeo da dođe do gema!

2:0 - BREJK! Izuzetno loš servis-gem Cicipasa, serija loših udaraca što Đoković ne propušta da iskoristi i odmah pravi brejk.

1:0 - Mučio se Novak sa servisom na startu meča, imao i duplu grešku, stigao je Cicipas i do brejk prilike, ali Đoković preokreće za prvi gem u novoj sezoni.