ČUDESNI TIM SLOMIO NOVAKA U SPEKTAKULARNOM MEČU: Đoković korak dalje od prvog mesta!
Novak Đoković, Foto: EPA/ Wil Oliver

završni masters

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 00:15h

Dominik Tim je prvi polufinalista Završnog Mastersa u Londonu, pošto je savladao Novaka Đokovića u spektakularnom meču - 2:1 (6:7, 6:3, 7:6).

Srpski teniser će se za mesto među četiri najbolja igrača boriti protiv Rodžera Federera, a meč je na programu u četvtak najverovatnije od 21 čas.

Večeras smo gledali atmoski tenis, Tim i Đoković su nam priredili spektakl i odigrali bez bilo kakve sumnje najbolji meč u dosadašnjem delu turnira. Bilo je svega u O2 areni, videli smo mnogo uspona i padova, da bi na kraju slavio austrijski teniser.

Duel je trajao dva sata i 50 minuta, a Tim je nakon taj-brejka u trećem setu došao do velike pobede.

Prvi set je počeo idealno za Novaka, koji je došao do brejka veoma rano, ali uzvratio je Tim istom merom, čak je do brejka došao bez izgubljenog poena. Velika borba je viđena do samog kraja, da bi na kraju Đoković osvojio prvi set u taj-brejku.

Drugi set je kompletno priprao Austrijancu. Tim je od početka ušao sa više želje, nametnuo svoj stil i napravio rani brejk koji je održavao do samo kraja.

Usledio je treći set o kome će se dugo pričati, pošto smo videli nekoliko porekreta i pravu dramu. Peti teniser na svetu je napravio brejk u prvom gemu trećeg seta i delovalo je da ima sve u svojim rukama. Ipak, Nole je pokazao kakav je igrač i vratio se u meč, a bio je na samo dva poena od pobede pri rezultatu 5:4. Tim je odgovorio sa dva vezana gema i servirao je za meč, ali se Novak opet vratio i otišli smo u taj-brejk, u kojem je srpski teniser vodio sa 4:1, međutim, ono što je uradio austrijski teniser je za veliko poštovanje, pošto se vratio posle dva mini brejka i na kraju zasluženo slavio.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

6:7 - Neverovatni Tim je došao do velike pobede posle velikog povratka u taj-brejku.

6:6 - Kakav meč... Đoković je uspeo da vrati brejk!!! Gledaćemo taj-brejk!

5:6 - Dominik Tim po drugi put na meču pravi brejk sa nulom i serviraće za pobedu na meču.

5:5 - Malo je nedostajalo Novaku da se domogne meč lopte, ali je Austrijanac zahvaljujući silovitim napadima došao do izjendačenja.

5:4 - Ponovo gem sa 'nulom' za srpskog tenisera.

Potpuuni fokus Novaka Đokovića
Potpuuni fokus Novaka Đokovića foto: Printskrin

4:4 - Istom merom uzvraća Tim.

4:3 - Đoković sa 'nulom' dolazi do gema i posle više od sat vremena vodi na ovom meču.

3:3 - BREJK!! Vraća se Đoković u meč i dolazi do izjednačenja. Meč traje već dva sata i 15 minuta.

2:3 - Moglo je i lakše, ali Novak je uspeo da dođe do gema na svoj servis.

1:3 - Austrijanac bez mnogo problema dolazi do novog gema. Sve manje vremena za Đokovića da uhvati korak s Timom.

1:2 - Smanjuje Novak u trećem setu.

0:2 - Maestralno igra Dominik Tim u trećem setu, koji potvrđuje brejk. Nadamo se da će se Novak probuditi.

0:1 - BREJK! Nije moglo gore da počne za srpskog tenisera. Tim je odmah oduzeo set Novaku, koji je očigledno u velikoj krizi.

III SET

3:6 - Neverovatno igra Domnik Tim u drugom setu, Đoković nije imao šanse i Austrijanac dolazi do izjednačenja. Mnogo je grešio Srbin, a pri tome je imao mnogo manje vinera, dok je sa druge strane Tim odigrao odličan set.

3:5 - Ovo je trebalo Novaku pred jako bitan gem. Lagano je smanjio prednost i došao do gema na svoj servis.

2:5 - Tim nastavlja u istom ritmu i dolazi nadomak osvajanja drugog seta. Austrijanac je u ovom gemu dopustio Đokoviću samo jedan poen.

Srpski navijači u O2 areni
Srpski navijači u O2 areni foto: Printskrin

2:4 - Dobar servis gem za Novaka.

1:4 - Ne uspeva Novak da dođe do brejka, Tim održava prednost u drugom setu. Gledamo atmoski tenis.

1:3 - Đoković dolazi do prvog gema u drugom setu. Igra se već sat i 23 mminuta.

0:3 - Odbranio je brejk Tim. Ovo može biti problem za Novaka. Miriše na treći set.

0:2 - BREJK! Austrijanac dolazi do ranog brejka... Tim igra zaista sjajno u drugom setu.

0:1 - Brutalni servisi Tima za vođstvo u drugom setu.

II SET

7:6 - Kralj taj-brejkova Novak Đoković! Posle iscrpljujućih sat i pet minuta igre srpski teniser je došao prednosti od 1:0 u setovima.

6:6 - Vreme je taj-brejk. Tim je lagano došao do izjednačenja. 9 od 18 poena Austijanac je dobio na drugi servis. Gledamo fantastičan tenis.

6:5 - Bez izgubljenog poena Đoković osvaja gem na svoj servis.

5:5 - Bio je blizu Novak da završi set u svoju korist, ali je Tim odigrao izvanredno i sa nekoliko strašnih vinera došao do izjednačenja.

5:4 - Uspeo je Đokvoić da osvoji gem na svoj servis, pre svega zahvaljujući greškama Tima, koji do sada ima devet neiznuđenih grešaka, dok Srbin ima samo dve.

4:4 - Uzvraća Tim istom merom. Bez mnogo problema dolazi do izjednačenja.

4:3 - Novo vođstvo za petostrukog šampiona. Đoković je nakon dva izgubljena gema lako došao do gema na svoj servis.

3:3 - Velika borba se vodi u O2 areni. Bilo je mnogo razmene, dugačkih poena i čak tri brejk lopte za Đokovića, ali Tim je uspeo da dođe do izjednačenja.

3:2 - Momentalno Tim vraća brejk! Tim je sa nulom uzeo gem na Novakov servis.

3:1 - BREJK! Istrajnost je ključna reč! Tim je napravio nekoliko grešaka, a najveću je na samom kraju, kada je promašio volej. Đoković je iskoristio prvu brejk loptu i došao do bitne prednosti.

2:1 - Novi lak gem za Novaka, koji odlično servira na početku meča. Sedam puta do sada Đoković je pogađao prvi servis.

1:1 - Austrijanac zahvaljujući snažnim udarcima dolazi do izjednačenja. Novak je vratio sve šta je mogao, ali nije uspeo da dođe do brejka.

1:0 - Ekspresno je došao do vođstva srpski teniser.

21:12 - Meč je počeo. Prvi servira Novak Đoković.

21:00 - Deseti jubilarni duel Đokovića i Tima je na redu.