ĐOKOVIĆ UZEO 34. MASTERS TITULU U KARIJERI: Nole počistio Kanađanina i spreman je da se vrati na tron!
Novak Đoković, Foto: AP

masters u parizu

Sva dešavanja sa meča možete da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 16:21h

Novak Đoković je osvojio 34. Masters titulu u karijeri, pošto je nadigrao Denisa Šapovalova u finalu Pariza - 2:0 (6:3, 6:4).

Do pete titule na Mastersu u glavnom gradu Francuske je stigao za svega 68 minuta.

Furiozno je srpski teniser ušao u meč, već u drugom gemu prvog seta je došao do brejka. Videla se očigledna razlika u klasi, Đoković je dominirao i ništa nije propuštao slučaju, pa je tako rutinski poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi set je bio nešto uzbudljiviji, ali daleko od toga da se postavljalo pitanje pobednika. Đoković je došao do brejka u šestom gemu drugog seta, pri rezultatu 3:3. U narednom gemu imao malo problema na svom servisu, međutim, pokazao je šampionski karakter i lagano došao do pobede.

Nole će u ponedeljak pasti na drugo mesto ATP liste, ali već na Završnom Mastersu u Londonu imaće priliku da se vrati na tron.

Sva dešavanja sa meča možete da pratite na našem lajv-blogu...

6:4 - KRAJ!!! POBEDA NOVAKA ĐOKOVIĆA U PARIZU!

5:4 - Šapovalov je uspeo da smanji prednost. Novak će u sledećem gemu servirati za titulu.

5:3 - Najteži gem na Novakov servis na meču, ali srpski teniser je uspeo da odbrani brejk prednosti.

4:3 - BREJK! Potpuno je stao servis Šapovalovu, a Novak je to umeo da iskoristi i sada se nalazi veoma blizu 34. Masters titule u karijeri.

3:3 - Čista dominacija je viđena u šestom gemu drugog seta - Đoković je bez izgubljengo poena došao do izjednačenja.

2:3 - Kanađanin je uspostavio kontrlou nad servisom, pa je bez većih problema došao do prednosti u drugom setu.

Denis Šapovalov
Denis Šapovalov foto: AP

2:2 - Nole opet na svoj servis pokazuje ko je gazda, a pomogao je i Šapovalov neiznuđenim forhend greškama.

1:2 - Šapovalov zadovoljan, ponovo vodi u drugom setu. Uozbiljio se, neće biti tako lako Noletu opet da ga brejkne.

1:1 - Bez izgubljenog poena na prvi servis Đoković poravnava u gemovima.

0:1 - Veoma interesantan prvi gem u drugom setu. Nole je imao i brejk loptu, ali se Denis na kraju izvukao i došao do prve prednosti u ovom meču.

POČEO JE DRUGI SET!

6:3 - Nole uzeo prvi set posle manje od pola sata. Sa nulom je osvojio ovaj gem.

5:3 - Rutinski servis gem za Kanađanina, sada Nole servira za set.

5:2 - Šapovalov će servirati za ostanak u setu.

4:1 - Prvi donekle teži servis gem za Novaka, ali se "izvukao" i povećao prednost. Objektivno, veoma je blizu prvog seta.

3:1 - Bilo je prilike za Noleta i u ovom gemu, imao je i "đus", ali je onda sa dva dobra servisa Šapovalov uspeo da se vrati i dođe do prvog gema na meču. Inače, od šest drugih servisa Kanađanina, Nole je uzeo čak pet poena.

3:0 - Da li je na redu još jedno gaženje? Za sada deluje da jeste. Nole jeste promašio jedan forhend, pri rezultatu 0:0 u ovom gemu, ali se brzo vratio.

2:0 - Ma, tako je!!! Nole već uzima brejk i to poprilično lagano.

1:0 - Rutinski prvi servis gem za Srbina.

15.10 - Sve je spremno za početak meča.

14:45 - Đoković se veoma zanimljivo sprema za finale Mastersa. Srbin u društvu Ivaniševića igra karte pred duel sa Šapovalovim.