EDMUND MUČIO NOVAKA 70 MINUTA: Ali kada je Đoković upalio mašinu, Britancu nije bilo spasa
Novak Đoković je pobedio Kajla Edmunda, Foto: AP

ATP PARIZ, osmina finala

Sva dešavanja sa meča ste pratili uz naš lajv-blog...

Objavljeno: 16:59h

Novak Đoković je savladao Kajla Edmunda 7:6, 6:1 i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu.

Daleko bolju igru nego prethodnog dana pružio je srpski teniser protiv svakako ozbiljnijeg protivnika, za koga smo znali u prošlosti da mu i ne leži baš najbolje.

I tako se ispostavilo tokom prvog seta, u kome nijedan teniser nije popuštao na svoj servis i igrali su obojica izuzetno dobro, makar je tako bilo do finiša.

Tada je popustila malo koncentracija Britancu i dopustio je Srbinu da ima dve set lopte, ali je uspeo da ih spase i da odvede taj period igre u taj-brejk.

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Mastersa u Parizu
Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Mastersa u Parizufoto: EPA/Yoan Valat

Tamo se bolje snašao Đoković, ali ne bez velike muke pošto je ispustio veliku prednost i umalo od gotovog napravio veresiju, ali je izdigao kada je bilo najpotrebnije te je uspeo da dođe do vođstva u setovima.

Bilo je jasno da je potrebno samo malo da se slomi Britanac i to se dogodilo u trećem gemu drugog seta, kada je Novak fantastično reternirao i došao do tri uzastopne brejk lopte, a prvu je odmah i iskoristio.

To se ispostavilo kao ključni momenat na meču, jer je posle toga samo jedan teniser postojao na terenu, a to je bio Srbin.

Bolji iz duela Srbina i Britanca ići će na Stefanosa Cicipasa u četvrtfinalu.

Sva dešavanja sa meča ste pratili uz naš lajv-blog.

6:1 - KRAJ! Pobeda Novaka Đokovića! Bez izgubljenog poena i trećim brejkom u drugom setu Đoković završava ovaj meč.

5:1 - Lagano potvrđen i drugi brejk. Novak na gem od pobede.

4:1 - BREJK! E sada već Novak liči na onu zver, dok Edmund polako ispada iz ritma u kome je bio i popušta sve više.

3:1 - Povrđen je brejk uz malo muke. Želeo je Britanac odmah da napravi ribrejk, i zato je napao i bio veoma agresivan u poenima, došao do 30:30, ali se Novak dobro snašao u toj situaciji.

2:1 - BREJK! Evo ga konačno je Novak posle 68 minuta igre uspeo da slomi servis Edmunda. Bez izgubljenog poena je oduzeo servis protivniku.

Novak Đoković je uspeo da napravi brejk na meču
Novak Đoković je uspeo da napravi brejk na mečufoto: AP

1:1 - Još jedan dobar gem na svoj servis za Đokovića.

0:1 - Edmund je uspeo da se oporavi od izgubljenog seta i brzo je u gemu na svoj servis stigao do 40:15. Novak nije bio zadovoljan nekim svojim udarcima i to je jasno pokazao gestikulacijom.

I SET

7:6 - NOVAK OSVAJA PRVI SET! Sedmu set loptu je uspeo da iskoristi srpski teniser koji je umalo od gotovog napravio veresiju. Imao je veliko vođstvo i dve uzastopne set lopte i propustio ih je, pa je Britanac izjednačio, ali onda kada je bilo najvažnije odigrao je kako treba i stigao do vođstva.

6:6 - Šteta! Đoković je imao dve set-lopte, ali se oba puta Edmund fantastično izvukao, pa ćemo gledati taj-brejk.

6:5 - Asom Đoković osvaja i šesti gem na svoj servis.

5:5 - Sve smo bliži taj-brejku. Britanac je odličnim servisima stigao do novog gema, iako je Đoković sa 40:0 stigao do 40:30.

5:4 - Novak Đoković osvaja i ovaj gem bez nekih problema na svom servisu.

Inače, meč Đokovića i Edmunda posmatraju Karen Hačanov i Andrej Rubljov.

4:4 - Sada i Edmund rutinski dolazi do poravnanja.

4:3 - Više nego lako Nole stiže do nove prednosti.

3:3 - Opet se malo mučio Edmund, ali je ponovo uspeo da osvoji svoj gem.

3:2 - Nastavljeno je u istom ritmu.

2:1 - Ponovi više nego lagan servis gem za Srbina, samo neka ovako nastavi.

1:1 - U prvom gemu na servis Edmunda, odmah smo videli 30:30, ali je Britanac ipak uspeo da se probudi i dođe do izjednačenja.

1:0 - Srbin je rutinski otvorio meč.