DRAMA I BORBA DO SAMOG KRAJA: Dušan Lajović u četvrtfinalu turnira u Moskvi!
Dušan Lajović, Foto: Beta/Tomislav Pavlek

KREMLIN KUP

Protivnik drugog reketa Srbije u borbi za polufinale biće Francuz Adrijan Manarino

Objavljeno: 18:30h

Dušan Lajović se plasirao u četvrtfinale Kremlin kupa u Moskvi. Srpski teniser je u drugoj rundi ATP turnira iz serije 250 Čeha Lukaša Rosola u tri seta nakon jednog časa i 55 minuta igre - 2:1 (6:4, 6:7(8), 6:3). Lajović je do brejka došao na početku prvog seta i potom je rutinski servirao ne dozvolivši svom protivniku nijednu priliku za brejk i poveo sa 1:0 u setovima. Preslikan scenario viđen je u drugom delu igre, ali je Lajović popustio u desetom gemu i Rosol je napravio brejk sa nulom i izjednačio na 5:5. Pobednika je odlučio taj-brejk, u kojem je Čeh spasio meč loptu i sa tri uzastopna poena u finišu stigao do poravnanja. Pobednik je konačno odlučen u trećem setu, iako se Lajović suočavao sa brejk loptom. Pri rezultatu 4:3, oduzeo je servis Rosolu i potom lako završio posao. Protivnik drugog reketa Srbije u četvrtfinalu biće Francuz Adrijan Manarino.