A, BILA JE TAKO BLIZU: Dva poena delila Ninu Stojanović od US opena, ali onda je sve krenulo po zlu!
Nina Stojanović, Foto: AP

ŠTETA!

Odlično je odigrala prvi set i dobila ga sa 6:3 nakon 39 minuta, da bi u drugom sustigla prednost Amerikanke od 5:2 i u taj-brejku propustila veliku priliku

Srpska teniserka Nina Stojanović nije uspela da preskoči poslednju prepreku ka glavnom žrebu US Opena pošto je poražena od domaće teniserke, Tejlor Taunzend sa 2:1 (3:6, 7:6(5), 6:1), posle velikog preokreta.

Tejlor Taunzend je za čak 50 mesta bolje plasirana od Stojanovićeve na WTA listi, a u iznatno je iskusnija. Njen najbolji rezultat na Gren slemovima u karijeri je treće kolo Rolan Garosa.

Stojanovićeva je odlično odigrala prvi set i dobila ga sa 6:3 nakon 39 minuta, da bi u drugom sustigla prednost Amerikanke od 5:2 i u taj-brejku propustila veliku priliku.

Nina je povela sa 4:0 i 5:1, ali je od tog trenutka usledio neverovatan pad, Taunsend je dobila šest poena u nizu, a zatim i šest od sedam gemova u trećem setu koji je trajao 30 minuta.