ĐOKOVIĆ ŠTUCAO, PA POČEO DA GAZI: Hrabri Poljak osetio bes šampiona!
Novak Đoković, Foto: EPA/Nic Bothma

VIMBLDON 2019.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na lajv-blogu na Espreso.co.rs

Najbolji srpski i svetski teniser, branilac titule na Vimbldonu, Novak Đoković plasirao se u osminu finala turnira u Londonu.

On je u trećem kolu savladao Poljaka Huberta Hurkača posle četiri seta. Bilo je 3:1 za srpskog tenisera, po setovima 7:5, 6:7, 6:1, 6:4. U osmini finala koja je na programu u ponedeljak, Đoković će igrati protiv boljeg iz meča Auger Alisime - Umbert.

Teže nego što se očekivalo, srpski teniser je uspeo da pobedi upornog Poljaka koji je uspeo da uzme jedan set Đokoviću na ovogodišnjem Vimbldonu. Ipak, posle drugog perioda koji je osvojio, Hubertova igra se potpuno raspala pa je Srbin napravio još jedan korak ka odbrani titule.

IV set

6:4 - Kraj! Đoković je u osmini finala.

5:4 - Smanjuje Hurkač, ali Đoković servira za meč.

5:3 - Samo jedan gem deli Đokovića od osmine finala.

4:3 - Smanjio je ponovo Hurkač.

4:2 - Novi gem za Đokovića.

3:2 - Smanjio je Hurkač u četvrtom setu.

3:1 - Vodi Đoković.

2:1 - BREJK! Poveo je Đoković na servis Hurkača.

1:1 - Izjednačio je Đoković.

1:0 - Poveo je Hurkač na početku četvrtog seta.

III set

6:1 - Vodi sprski teniser sa 2:1 u setovima.

5:1 - BREJK! Novi gem osvaja Đoković na servis Hurkača.

4:1 - Vodi Đoković u trećem setu.

3:1 - Prvi gem osvaja Hurkač u trećem setu.

3:0 - Novi gem za Đokovića.

2:0 - BREJK! Vodi srpski teniser u trećem setu.

1:0 - Poveo je Đoković u trećem setu.

II set

7:6 - Poveo je Hurkač sa 3:1, Đoković je uspeo da izjednači na 3:3, ali se Poljak nije predavao i uspeo je da iskoristi treću set loptu i izjednači u setovima.

6:6 - Prokockao je Hurkač dve set lopte, Đoković je izjednačio i pobednika drugog seta odlučiće taj-brejk!

6:5 - Opet vodi Hurkač i Đoković ponovo mora da servira za ostanak u setu.

5:5 - Izjednačio je srpski teniser.

5:4 - Vodi Hurkač u drugom setu. Đoković ponovo mora da servira za ostanak u setu.

4:4 - Izjednačio je Đoković.

4:3 - Spasio je Hurkač tri brejk lopte i poveo u drugom setu.

3:3 - Đoković je izjednačio.

3:2 - Ponovo vodi poljski teniser.

2:2 - Izjednačio je Đoković.

2:1 - Poveo je Hurkač u drugom setu. I dalje nema brejka!

1:1 - Novak ekspres! Izjednačio je Đoković bez izgubljenog poena.

1:0 - Poveo je Hurkač u drugom setu.

I set

7:5 - Đoković osvaja prvi set.

6:5 - KONAČNO BREJK! Poveo je Đoković na servis Hurkača i u narednom gemu serviraće za set.

5:5 - Izjednačio je Đoković.

5:4 - Vodi poljski teniser, Đoković će u narednom gemu servirati za ostanak u prvom setu.

4:4 - Velika borba u prvom setu, ponovo je izjednačio Đoković.

4:3 - Vodi Hurkač u prvom setu.

3:3 - I dalje bez brejka, Đoković je izjednačio.

3:2 - Spasio je Hurkač tri brejk lopte i poveo u prvom gemu.

2:2 - Skoro osam minuta je trajao četvrti gem, Đoković je uspeo da spasi brejk loptu i da izjednači.

2:1 - Vodi Hurkač u prvom setu.

1:1 - Poveo je Poljak sa 30:15, ali je Đoković uspeo da odličnim servisima sačuva svoj servis.

1:0 - Osvaja prvi gem Poljak.

16.20 Počeo je meč, prvi servira Hurkač.