ĐEREU SE MEČ PRETVORIO U KOŠMAR: Servirao za set i izgubio ga, vodio u drugom 5:1, pa ispao sa turnira!
Laslo Đere, Foto: EPA/Srdjan Suki

ATP ISTBORN

Srpski teniser je u prvom setu imao brejk zaostatka, ali je potom uspeo da se vrati i dođe do prilike da servira za vođstvo od 1:0

Objavljeno: 18:23h

Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je sa turnira u Istbornu, pošto je u drugom kolu izgubio od Italijana Tomasa Fabijana u dva seta 7:6, 7:6.

To je ukupno treća pobeda Italijana u isto toliko duela sa Srbinom, a meč je trajao dva sata i tri minuta igre. Italijanski teniser će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča u kome se sastaju Francuza Žila Simona i Čileanca Nikolasa Žarija.

Srpski teniser je u prvom setu imao brejk zaostatka, ali je potom uspeo da se vrati i dođe do prilike da servira za vođstvo od 1:0, ali je Fabijan uspeo da uzvrati oduzimanjem servisa. U odlučujućem gemu prvog seta, Italijan je napravio mini-brejk viška za prednost od 1:0.

U drugom setu, Đere je poveo sa 5:1, odnosno imao prednost dva brejka, ali set nije uspeo da privede kraju, pa je odluka opet donesena u taj-brejku koji je ponovo pripao Fabijanu rezultatom 8:6.