NOVAKOV FURIOZNI POČETAK: Đoković rutniski dobio svoj prvi meč na travi u ovoj sezoni!

bez problema

Prvi reket savladao 35. igrača na planetu

Najbolji svetski teniser, Novak Đoković, priprema se za predstojeći Vimbldon i nastupa na tradicionalnoj Budls egzibiciji.

Đoković je u svom prvom ovosezonskom meču na travi i prvom nakon poraza od Dominika Tima u polufinalu Rolan Garosa savladao Čileanca Kristijana Garina sa 2:0, po setovima 6:2, 6:4.

Đoković je silovito počeo meč, osvojio četiri gema uzastopno i to je bilo sasvim dovoljno za osvajanje prvog seta posle samo 23 minuta igre. U drugom setu Garin je zaigrao bolje, čak je stekao i brejk prednosti i poveo sa 4:2, ali je usledila nova Novakova serija od 4 uzastopna gema za osvajanje drugog seta i konačan trijumf.

Garin je trenutno 35. igrač sveta, a organizatori su najavili da će Đoković i u sredu odigrati jedan meč, međutim za sada nije poznato ko će mu biti protivnik.