PORAZ KOJI NE BOLI: Troicki poražen u finalu, ali ne treba da pati zbog toga!
Viktor Troicki, Foto: EPA/Erik S Lesser

ČELENDŽER U SURBITONU

Srbin je u oba seta po jednom uspeo da oduzme servis protivniku

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da osvoji titulu na čelendžeru u Surbitonu pošto je u finalu izgubio od Britanca Danijela Evansa sa 2:0, po setovima 6:2, 6:3.

Britancu, koji zauzima 80. poziciju na ATP listi, da se domogne pehara trebalo je samo 67 minuta, uprkos tome što je meč prekidan zbog kiše. Srbin je u oba seta po jednom uspeo da oduzme servis protivniku, ali Evansa ništa nije sprečilo da osvoji trofej pred svojim navijačima.

Danijel Evans
Danijel Evans foto: EPA/Srdjan Suki

Već u drugom gemu prvog seta Evans je brejknuo Troickog, a zatim i u šestom za 5:1. Vratio je jedan brejk Troicki, ali je britnaski teniser osvojio set. Slično je bilo i u drugom setu kada je Britanac poveo sa 3:0, uz brejk u drugom gemu, uspeo je Srbin da smanji na 3:2, ali je do kraja meča osvojio još samo jedan gem.

Iako je izgubio, Troicki će na ATP listi napraviti pomak od 63 mesta i od ponedeljak će biti 193. igrač sveta.