NOVAK EKSPRES: Đoković za 90 minuta slomio Štrufa i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa!
Novak Đoković igra meč za plasman u četvrtfinale Rolan Garosa, Foto: AP

ROLAN GAROS, OSMINA FINALA

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Novak Đoković je u četvrtfinalu Rolan Garosa!

Najbolji teniser sveta je u tri seta (6:3, 6:2, 6:3) savladao Jana Lenarda Štrufa i za 93 minuta igre izborio plasman među osam najboljih.

Neizvesno je bilo samo do polovine prvog seta, kada je Nemac zaista delovao odlično, ali onda se razgoropadio Novak i slomio otpor protivnika za 6:3.

Nastavak meča doneo je igru mačke i miša, a Đoković je drugi period rešio u svoju korist sa 6:2 i velikih 2:0 u setovima.

Sličan scenario dogodio se i u završnom setu kada je sa dva brejka u tri gema uspeo da slomi protivnika i potvrdi sjajnu formu u kojoj se nalazi.

Đoković još nije izgubio set na ovom turniru, a u četvrtfinalu će se sastati sa boljim iz meča Fonjini - Zverev.

6:2 - Kraj meča! Novak Đoković je među osam najboljih!

5:2 - I dalje nije gotovo, Đoković servira za četvrtfinale!

5:1 - Još samo gem do trijumfa!

4:1 - Ne dozvoljava Štruf ipak da bude poražen i možda izgubi set sa "nulom"

4:0 - Potvrđeni su brejkovi, Novak je na dva gema od pobede i četvrtfinala

3:0 - Dva brejka prednosti za Đokovića! Štruf ne zna gde se nalazi u ovim trenucima.

2:0 - Odličan početak možda i poslednjeg seta na meču. Srpski teniser je dodao gas i želi da se meč završi što pre.

1:0 - Brejk odmah na startu trećeg seta!

III SET:

6:2 - Rutinski završava posao Đoković i polako pokazuje ko je "šef" u ovom duelu!

5:2 - Nemac pokušava da "čupa", osvaja tek drugi gem, ali će Novak servirati za 2:0 u ovom meču

5:1 - Sa "nulom" Đoković osvaja gem i u narednom će moći da osvoji i drugi set

4:1 - Štruf dolazi posle dužeg vremena do gema i osvaja prvi u ovom setu

4:0 - Ovaj set je verovatno završen, Đoković ima četiri gema viška u odnosu na protivnika

3:0 - Štruf ponovo dopušta Novaku da uzme brejk!

2:0 - Nastavlja Novak da razbija rivala u ovom duelu, peti uzastopni gem za Srbina i prednost od dva gema prednosti na startu drugog seta

1:0 - Izgleda da je Štruf popustio, novi brejk za Novaka na početku drugog seta. Četiti vezana gema za Đokovića računajući i prvi set

II SET

6:3 - Đoković prvi stiže do seta, jedan brejk je bio dovoljan da Srbin povede sa 1:0.

5:3 - Evo brejka! Novak uzima servis nemačkom teniseru i servira za prvi set.

4:3 - Nastavlja se igra gem za gem, Đoković uzima i četvrti u ovom setu

3:3 - Ne pomišlja Štruf da se zaustavi, novi odličan gem za nemačkog tenisera.

3:2 - Uzvraća Đoković istom merom, treći gem za srpskog tenisera posle 20 minuta igre.

2:2 - Štruf rutinski osvaja gem! Hrabra igra nemačkog tenisera u dosadašnjem delu ovog osmina finala.

2:1 - Vraća Đoković prednost, ali Štruf pokazuje da igra bez imalo respekta i traži svoju šansu u ovim trenucima meča.

Novak Đoković igra meč osmine finala
Novak Đoković igra meč osmine finala foto: EPA

1:1 - Izjednačenje! Iako je Novak imao brejk loptu, Štruf se izvukao i sjajno završio svoj servis gem

1:0 - Imao je malih problema Đoković na startu meča, pošto je Nemac uspeo da izbori đus, ali uspeo je srpski teniser da dođe do prvog gema

13:00 - Počeo je meč između Đokovića i Štrufa

12:40 - Završen je meč u ženskom singlu, pa se očekuje da Novak uskoro izađe na glavni teren u Parizu kako bi odmerio snage sa Štrufom u osmini finala Rolan Garosa.

Rolan Garos
Rolan Garos foto: EPA/Caroline Blumberg

12:00 - Izgleda da Novak neće na teren u predviđenom terminu pošto Keninova ima 4:2 u drugom setu, pa bi eventualnim osvajanjem meč ušao u treći set.

11:40 - Đoković će na teren kada bude završen meč između Ešli Barti i Sofije Kenin. Prvi set je u svoju korist rezultatom 6:3 rešila Barti, dok je u drugom 1:0 u gemovima sa Keninovu.