NOVAK SRUŠIO UPORNOG ITALIJANA U TRI SETA: Đoković lagano do osmine finala Rolan Garosa!
Novak Đoković lagano do osmine finala, Foto: EPA/Srđan Suki

3. kolo rolan garosa

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 16:18h

Novak Đoković se plasirao u osminu finala Rolan Garosa pošto je bio bolji od Italijana Salvatorea Karuza - 3:0 (6:3, 6:3, 6:2).

Ovo je 13. put u karijeri da se Novak Đoković plasirao u najboljih 16 tenisera na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Hrabri Italijan je pružio solidan otpor, ali je bila evidentna razlika u klasi i nijednog trenutka pitanje pobednika se nije dovodilo u pitanje.

Novak nije bio na nivou na kojem je bio u prethodna dva meča, ali je uspešno kontrolisao ritam i sačekao da nivo motivisanog Karuza padne, te došao do nove pobede u tri odigrana seta.

U sledećoj rundi prvi reket sveta igra protiv boljeg iz meča Ćorića i Štruf.

4:2 - Đoković je po drugi put u ovom setu imao dve brejk šanse, prvu od njih, ukupno treću je i iskoristio.

3:2 - Opet sa "nulom" Nole rešava svoj gem.

2:2 - Karuzo je spasao dve brejk lopte, Nole napravio 3 neiznuđene greške u ovom gemu, već šest u setu, pa je Italijan uspeo da privede gem kraju onako kako je želeo.

2:1 - Bez izgubljenog poena, Nole dolazi do nove prednosti.

1:1 - Karuzo poravnava rezultat Noletovom neiznuđenom greškom bekhend paralelom.

1:0 - Karuzo je imao 0:30, pa i 30:40, loš gem je iza Noleta. Međutim, najveći umeju da se izvuku i iz najtežih situacija, što je odličnim servisima Srbin i uspeo. Teško da će Italijan imati još mnogo ovakvih prilika.

POČEO JE TREĆI SET!

6:3 - 2:0 U SETOVIMA! Ponovo je Italijan mnogo grešio, ponovo Nole to nije oprostio. Srbin dolazi do velike prednosti!

5:3 - Karuzo će morati da servira za opstanak u setu.

4:3 - Lagan servis gem za Karuza, za razliku onog prethodnog kad ništa nije mogao da pogodi.

4:2 - U ovom momentu deluje da će Karuzo, iako raspoložen za igru, teško izvući išta iz ovog meča. Nole je potvrdio brejk, iako je Italijan osvojio čak dva poena i imao forhend za đus.

3:2 - Sada je Karuzo ispromašivao sve što je mogao, Đoković dolazi do prvog brejka u drugom setu.

2:2 - Konačno jedan rutinski servis gem Đokovića.

1:2 - Karuzo opet uzima svoj servis, ovoga puta daleko lakše nego u nekim prethodnim navratima.

1:1 - Iako je već napravio skoro deset neiznuđenih grešaka u drugom setu, Nole uspeva da dođe do izjednačenja. Doduše, nije bilo nimalo lako, jer je bilo čak i 30:30, pošto Italijan očigledno igra sa dodatnim motivom u najvećem meču karijere.

0:1 - Karuzo je imao neki problem sa okom tokom svog prvog servis gema u drugom setu, ali je na kraju i pored toga uspeo da ga osvoji. Nole je imao čak dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio.

POČEO JE DRUGI SET!

6:3 - NOLE VODI SA 1:0! Nije bilo nimalo lako, za razliku od prošlih mečeva, ali Srbin je uz dosta muke uspeo da dođe do prvog seta!

5:3 - Uspeo je da se održi u ovom setu Italijan, ali sada se Novak pita.

5:2 - Opet je Nole morao da spasava brejk lopte pri rezultatu 30:40 i posle đusa. Ponovo je uspeo da okrene i uzme svoj servis gem. Italijan će servirati za opstanak u setu.

4:2 - Uz nekoliko baš lepih poteza, Karuzo uspeva da smanji Srbinovu prednost.

4:1 - Čim je Novak uzeo brejk, Karuzo je imao brejk loptu na njegov servis, iako je do tada uspeo da osvoji samo jedan poen kada Srbin diktira tempo. Međutim, sjajni Đoković je uspeo da ga spasi, pa i da potvrdi brejk prednosti.

3:1 - Odmah brejk! Bravo, Nole!

2:1 - Za sada, Karuzo je uzeo samo jedan poen kada Đoković servira.

1:1 - Iako je Nole imao brejk loptu pri rezultatu 30:40, sjajnim forhendima je Italijan uspeo da dođe do prvog gema. Doduše, na kraju mu je i Đoković pomogao neiznuđenom greškom, kada je poslao loptu u mali aut.

1:0 - Rutinski prvi servis gem za Srbina. Ako se po jutru dan poznaje, Italijana čeka slična sudbina kao Laksonena u prethodnom kolu.

13.56 - Meč upravo počinje, prvi servira Srbin!

13.43 - Krajinović je, nažalost, poražen! Čekamo da počne Nole, naša najveća uzdanica!

13.24 - Odosmo u taj-brejk četvrtog seta, a Filip je mogao da reši sve u ovom delu igre mnogo ranije. Grk ima 3:2 u odlučujućem gemu.

13.18 - Filip je ispustio neverovatnu priliku, Cicipas je vratio brejk.

13.14 - Filip Krajinović će upravo servirati za osvajanje četvrtog seta i ulazak u peti.

12.55 - Grk u četvrtom setu vodi sa 3:2.

12.45 - Cicipas je bio na pragu pobede, ali je Krajinović smanjio rezultat u trećem setu, pošto je bio bolji od u taj-brejku 7:5.