RG: Federer i Nadal šampionski do trećeg kola, Srbi 2/3, Cicipas izgubio prvi set, pa uzvratio surovo!

2. kolo

U jednom od uzbudljivijih mečeva Dimitrov je savladao Čilića

Rodžer Federer je prošao u treće kolo Rolan Garosa pobedom nad Oskarom Oteom sa 6:4, 6:3, 6:4.

Švajcarac je za samo 97 minuta završio posao u Parizu i time pokazao da nakon tri godine odsustva ima nameru da napadne trofej na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Španac Rafael Nadal očekivano je lako izašao na kraj sa Janikom Madenom iz Nemačke u drugom kolu Rolan Garosa.

Branilac trofeja i jedanaestostruki osvajač titule u Parizu u prvom međusobnom duelu pobedio je 29-godišnjeg rivala u tri seta - 6:1, 6:2, 6:4 za dva časa i 11 minuta igre.

Rafa će se u 1/16 finala sastati sa Davidom Gofanom, koji je eliminisao mladog srpskog igrača Miomira Kecmanovića.

Najbolji grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pobedom protiv Uga Delijena u četiri seta - 4:6, 6:0, 6:3, 7:5.

Bolivijac je iznenađujuće dobio prvi set i to nakon što mu je šesti igrač sveta već na startu oduzeo servis. Delijen je međutim iskoristio malo opuštanje 20-godišnjeg grčkog tenisera i posle 47 minuta igre realizovao je prvu set loptu.

Mladi grčki teniser je plasmanom u treće kolo ostvario najbolji rezultat u Parizu, a sledeći rival biće mu pobednikom meča Filip Krajinović - Roberto Karbaljes Baena.