ĐOKOVIĆ RAZNEO HURKAČA: Novak u drugom kolu Rolan Garosa!
Novak Đoković igra u prvom kolu Rolan Garosa, Foto: EPA/Riccardo Antimiani

ROLAN GAROS, 1. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Novak Đoković se plasirao u drugo kolo Rolan Garosa.

Najbolji teniser sveta je u tri seta savladao Huberta Hurkača rezultatom (6:4, 6:2, 6:2) za sat i minuta igre.

Brejk na startu meča je odredio sudbinu poljskog tenisera i prvi set je završen u korist Novaka zahvaljujući tom jednom brejku.

Drugi set je bio čista rutina gde je Novak isto kao i u prethodnom stigao do brejka prednosti i odigrao onoliko koliko je potrebno za vođstvo od 2:0.

Poslednji set na meču je kao i prva dva otvoren brejkom i do kraja meča je Đoković lagano završio posao i pobedio Hurkača.

U narednom kolu protivnik mu je Henri Laksonen koji je 104. teniser sveta.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

6:2 - Kraj! Đoković je u drugom kolu!

5:2 - Brejk za Novaka!

4:2 - Prelak gem za srpskog tenisera koji je na dva gema od trijumfa

3:2 - Imao je Đoković tri brejk lopte, međutim Hurkač se izvukao i osvojio gem

3:1 - Lagan gem za Đokovića, Hurkač je na servisu

2:1 - Iznervirao se Đoković u finišu trećeg gema i dozvolio protivniku da osvoji prvi gem u trećem setu

2:0 - Potvrda brejka, dva gema prednosti za Đokovića u trećem setu

1:0 - Brejk za Novaka, ovo je rutinski posao za srpskog tenisera

III SET:

6:2 - Novak vodi 2:0, još samo set do drugog kola!

5:2 - Još gem do osvajanja drugog seta

4:2 - Smanjuje Hurkač, Novak je na servisu

4:1 - Dva brejka prednosti za Novaka, ovaj set je blizu završetka

3:1 - Umorio se Hurkač i prepustio Novaku još jedan gem. Srpski teniser ide ka drugom kolu Otvorenog prvenstva Francuske

2:1 - Brejk za Đokovića!

1:1 - U istom ritmu nastavlja Đoković, gem sa nulom za izjednačenje

0:1 - Zaigrao je bolje Hurkač posle gubitka brejka na startu meča i osvojenim gemom vodi u drugom setu

II SET:

6:4 - Đoković uzima prvi set na ovogodišnjem Rolan Garosu!

Đoković vodi protiv Hurkača sa 1:0
Đoković vodi protiv Hurkača sa 1:0 foto: AP

5:4 - Gem sa nulom za Hurkača, Novak ima servis za osvajanje prvog seta

5:3 - Dolazi Novak do petog gema i Hurkač će u narednom servirati za ostanak u istom

4:3 - Imao je Novak dve prilike za brejk, međutim poljski teniser se nekako odbranio i ostao u meču

4:2 - Bilo je neizvesno, ali je Novak uspeo da osvoji gem i spreči eventualni brejk Hurkača

3:2 - Konsolidovao se Poljak i osvaja drugi gem u prvom setu

3:1 - Odličan start za srpskog tenisera

2:1 - Hurkač stiže do svog prvog gema na ovogodišnjem Rolan Garosu

2:0 - Potvrdio je brejk Novak i svojim servisom došao do dva gema prednosti

1:0 - Brejk na startu za Đokovića

16:00 - Počeo je meč 1. kola Rolan Garosa

15:45 - Nadal je pobedio sa 3:0. Hanfman nije bio ni blizu... Meč je trajao tri minuta ispod dva sata

15:30 - Trenutno je 5:3 za Rafu, Hanfman servira za ostanak u meču.

15:20 - Nadal je uzeo brejk i vodi sa 3:2. Servira za potvrdu...

15:00 - Čekamo da se završi duel Rafe Nadala i Janika Hanfmana, gde je 2:0 u setovima za Španca, a 1:1 u trećem delu igre.

14:50- Pogledajte šta je Nole radio pre ovog meča. Malo je kasnio na trening: