FURIOZNO DO DRUGOG KOLA ROLAN GAROSA: Đere preslišao Španca u Parizu!
Odlična partija Lasla Đera, Foto: EPA/Chema Moya

rolan garos

Momak iz Sente je za dva sata i 15 minuta izašao na kraj sa Špancem.

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa, pobedivši španskog tenisera Alberta Ramosa sa 3:0 (6:3, 6:2, 7:6(2)) u u setovima.

Đere, koji je u meč ušao kao 34. teniser sveta uspeo je da opravda ulogu favorita protiv 91. reketa planete.

U prvom setu mu je dupli brejk doneo trijumf 6:3, a upravo je na servis protivnika iskoristio drugu set-loptu i poveo sa 1:0.

U drugom setu, pri rezultatu 2:2, Srbin osvaja četiri gema u nizu, napravivši pritom nova dva brejka.

I prvi i drugi set trajali su po 38 minuta, da bi najveća neizvesnost bila viđena u trećem, koj je igran gotovo sat vremena. Đere je brejknuo protivnika za 5:3, ali već u narednom gemu je Ramos uzvratio istom merom.

Na kraju se igrao taj-brejk, u kom je srpski teniser izašao kao pobednik.

U narednoj rundi Rolan Garosa naš teniser će se sastati sa Australijancem Popirinom koji je sa 3:6, 6:3, 7:6(10), 6:3 savladao Umberta.