SPREMITE SE ZA TENISKI SPEKTAKL: Novak Đoković posle velike borbe u finalu Mastersa u Rimu!
Novak Đoković protiv Švarcmana traži prolaz u finale, Foto: EPA

masters u rimu

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 22:54h

Novak Đoković se plasirao u finale Mastersa u Rimu pošto je nakon velike brobe pobedio Argentinca Djega Švarcmana sa 2:1 (6:3, 6:7, 6:3)!

U finalu nas očekuje pravi teniski spektakl i 54. duel Đokovića i Rafaela Nadala, koji je bio bolji od Stefanosa Cicipasa u prvom polufinalnom duelu.

Mladi Argentinac je odigrao zaista sjajan meč, uživeo je u svakom poenu i pokazao veliko tenisko znanje, ali kada naspram sebe imate najboljeg tenisera planete onda vam je potrebno čudo.

Đoković se postarao da se to ne dogodi i plasirao se u 49. Masters finale i čak 9. u Rimu.

Prvi set pripao je Đokoviću nakon pada u Švarcmanovoj igri krajem seta. U drugom smo videli četiri vezana brejka i na kraju je set rešen u taj brejku u kome je Đoković praktično stao u jednom trenutku. Drugi set trajao je sat i 16 minuta.

Opao je tempo u trećem setu, ali igrale su se duge razmene i dobri poeni, a na kraju je Đoković, činilo se poslednjim atomima snage izborio brejk i isti potvrdio. Da bi u devetom gemu na svoj servis potvrdio i pobedu.

U nedelju Novak u finalu igra protiv Rafaela Nadala.

6:3 - KRAJ! POBEDA NOVAKA!

5:3 - Švarcman uspeva da ostane u meču!

5:2 - Vrlo bitan gem, našao je snage Đoković i sada je blizu pobede i plasmana u finale.

4:2 - BREJK! Ovo je trebalo Novaku, koji je evidentno prilično umoran, ali našao je snage za veoma bitan brejk u trećem setu!

3:2 - Bez problema Novak dolazi do novog gema na svoj servis!

2:2 - Uzvraća istom merom Švarcman.

2:1 - Novak sa nulom uzima gem.

1:1 - Uzvraća istom merom Argentinac.

1:0 - Novak otvara treći set dobrim gemom na svoj servis.

Đoković - Švarcman 1:1 u setovima

5:7 (2:7) - Loše je igrao Novak u ovom taj-brejku, a to je Švarcman umeo dobro da iskoristi. Gledaćmo treći set.

5:6 - Švarcman dolazi do prednosti posle dobrog servis gema.

5:5 - Napokon bez brejka - Đoković je uspeo da uzme gem na svoj servis.

4:5 - BREJK! Nema kraja ovome, ponovo sjajni Novak Đoković momentalno uzvraća brejk! Gledamo sjajan meč u Rimu.

3:5 - BREJK! Treći vezani brejk i Novak ponovo gubi gem na svoj servis. Sada će Švarcman servirati za izjednačenje u setovima.

3:4 - BREJK! Eksprenso vraća brejk Đoković, koji pokazuje ponovo zašto je najbolji na planeti.

2:4 - BREJK! Ovo je bio najduži gem na Novakov servis na ovom meču posle kojeg Švarcman dolazi do prvog brejka!

2:3 - Dobra igra Švarcmana za novi gem u drugom setu. Bez prilike za brejk Novaka...

2:2 - Majstorija Novaka Đokovća, prelep pasing-šot za izjednačenje.

1:2 - Igra bez opterećanja Švacrman, uživa u svakom poenu i to se vidi. Odlično je servirao i došao je do nove prednosti u drugom setu.

1:1 - Bez većih problema Đoković dolazi do izjednačenja.

0:1 - Švarcman dolazi do prvog gema u drugom setu na svoj servis.

Đoković - Svarcman 6:3

6:3 - Novak Đoković osvaja prvi set! Najbolji reket sveta je vezao šest poena u najbitnijem momentu i došao je do velike prednosti.

5:3 - BREJK! Najbolji mogući trenutak za brejk - Novak će u narednom gemu servirati za osvajanje prvog seta.

4:3 - Sjajan drop-šop za novi Novakov gem u prvom setu. Do sada gledamo prilično izjednačenu borbu i sigurne servis gemove.

3:3 - Ne može Novak do brejk lopte ni u ovom gemu, odlično servira Švarcman.

3:2 - Novak stiže do novog gema na svoj servis.

2:2 - Istom merom vraća Argentinac, sjajnim lobom završio je ovaj gem. Novak i dalje nije uzeo poen na Švarcmanov servis.

2:1 - Bez izgubljenog poena Đoković dolazi do nove prednosti.

1:1 - Bez prilike za brejk, Švarcman dolazi do izjednačenja, a Novak menja reket već nakon drugog seta.

1:0 - Đoković uzima prvi gem na svoj servis bez većih problema.

20:10 - Meč je počeo.

20:00 - Počelo je zagrevanje.