ĐERE DOBIO SRPSKI DERBI U MADRIDU: Laci produbio Lajovićevu krizu posle finala u Monte Karlu!
Laslo Đere je pobedio zemljaka Dušana Lajovića u Madridu, Foto: EPA/Peter Schneider

ATP Madrid

Njemu će protivnik u drugom kolu biti Huan Martin del Potro

Srpski derbi na startu Mastersa u Madridu pripao je Laslu Đereu. On je pobedio Dušana Lajovića u 1. kolu takmičenja u španskoj prestonici 6:4, 6:4.

Posle tri godine sastali su se dvojica srpskih tenisera.

Prvi set je odlučio jedan brejk koji je napravio Đere u trećem gemu, ali imao je prilika da osvoji još neki gem na servis protivnika, ali se Lajović vadio iz nezgodnih situacija i spasio još nekoliko brejk lopti.

Dušan Lajović je u padu nakon finala u Monte Karlu
Dušan Lajović je u padu nakon finala u Monte Karlufoto: EPA/Sebastien Nogier

U drugom setu je krenulo je sa brejk prilikama na obe strane, a Đere prvi ponovo pravi brejk, da bi mu odmah uzvratio i danas neubedljivi Lajović ribrejkom i izjednačio na 2:2.

I taman kada se očekivala dramatična završnica seta opet je Lajoviću popustila koncentracija, i to u odsudnom trenutku, što Đere koristi da stigne do novog brejka i samim time do pobede u meču.

Njega u drugom kolu čeka duel sa Huanom Martinom del Potrom.

Lajović je sa druge strane nakon finala na Mastersu u Monte Karlu u velikom padu, pošto je ovo drugi uzastopni turnir na kome ispada već u prvom kolu.