FILIP KRAJINOVIĆ BIJE REDOM: Preslišao Italijana u Mađarskoj!
Filip Krajinović, Foto: AP/Lynne Sladky

ATP BUDIMPEŠTA

Prvo je pregrmeo kvalifikacije za plasman u glavni žreb

Srpski teniser Filip Krajinović je sjajan na turniru u Budimpešti.

Prvo je pregrmeo kvalifikacije za plasman u glavni žreb, a u ponedeljak je u prvom kolu pobedio Italijana Andreasa Sepija sa 2:1, po setovima 6:2, 6:7, 7:5.

Italijan je bolje plasiran na ATP listi za 40-ak mesta, ali se ta razlika nije videla na terenu. Srbin je prvi set dobio za 31 minut igre sa 6:2, uz dva napravljena brejka. Mogao je Krajinović da reši sve u dva seta, imao je servis za pobedu pri rezultatu 5:4, ali je posle duge borbe i tri brejk lopte, Sepi izjednačio na 1:1.

Nije bilo lako ni u odlučujećem setu pošto je srpski teniser imao brejk prednosti za 3:1, ali nije uspeo da je sačuva. Sve je nadoknadio u poslednjem gemu koji je osvojio na Sepijev servis bez izgubljenog poena. U narednom kolu, Krajinović će igrati protiv Radua Albota.