HRABRI KRAJINOVIĆ NIJE IZDRŽAO: Mučio Federera u prvom setu, ali to je bilo sve!
Filip Krajinović, Foto: AP/Lynne Sladky

MASTERS U MAJAMIJU

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u osminu finala Mastersa u Majamiju.

On je izgubio od Švajcarca Rodžera Federera sa 2:0, po setovima 7:5, 6:3. Srbin je pokazao zube švajcarskom teniseru samo u prvom setu.

Odlično je Krajinović otvorio duel i već u trećem gemu oduzeo servis rivalu. Međutim, Federer je uzvratio već u narednom i izjednačio na 2:2 iskoristivši tek četvrtu brejk loptu. Igrači su držali svoj servis do kraja, a u tom periodu Krajinović je spasio dve brejk lopte u osmom gemu. Imao je Srbin šansu u 11. gemu da oduzme servis Federeru i da u narednom servira za set, ali nije uspeo. Švajcarac je sačuvao servis, u 12. gemu "brejknuo" Krajinovića i osvojio prvi set.

U nastavku nije bilo dileme ko ide u sledeću rundu turnira. Na svoj servis Federer je poveo sa 1:0, u narednom gemu napravio brejk za dupliranje vođstva, a u trećem je opet bio siguran prilikom svog servisa. Do kraja meča, teniseri su dobijali gemove u kojima su servirali i na kraju je slavio Federer.

Protivnik Švajcarcu u osmini finala biće pobednik meča u kome se sastaju Medvedev i Opelka.