MNOGO TEŽE NEGO ŠTO JE ZAMIŠLJAO: Nole srušio Delbonisa i zakazao duel sa Špancem u osmini finala!
Novak Đoković, Foto: AP

MASTERS U MAJAMIJU

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz lajv-blog na Espreso.co.rs

Novak Đoković je u osmini finala ATP Mastersa u Majamiju posle pobede nad Argentincem Federikom Delbonisom od 2:1 (7:5, 4:6, 6:1).

Momak sa kojim se nikada pre nije sastajao pravio je Srbinu malo problema sredinom prvog seta, ali je to svetski broj jedan uspeo da reši u svoju korist i da posle dva osvojena brejka uzme prvi set.

U drugom je odmah pri rezultatu 3:1 osvojio brejk, ali mu ga je uporni Argentinac odmah vratio. Za razliku od prvog perioda Srbin se nije oporavio, već je dozvolio još jedan brejk protivniku koji je poravnao na 1:1 u setovima.

Međutim, u trećem delu igre nastupao je samo srpski teniser, koji je rutinski sa 6:1 došao do osmine finala.

Tamo će se sastati sa Robertom Bautistom Agutom, koji je bio bolji od Fabija Fonjinija ranije danas.

Od srpskih tenisera u narednoj će igrati i Filip Krajinović koji se susreće sa Rodžerom Federerom.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz lajv-blog na Espreso.co.rs...

KRAJ! Nole je pobedio i ide na Bautistu Aguta!

5:1 - Nole servira za meč!

4:1 - Lako je potvrđen brejk! Čini se da će do kraja sve biti rutina... U prva dva seta Nole je ispuštao brejk prednosti, nadamo se da neće i sada.

3:1 - BRAVOOOOOOO!!! Nole dolazi do brejka, da li je ovo konačno kraj za Delbonisa?

2:1 - Malo se mučio, ali je na kraju uzeo gem.

1:1 - Delbonis uzima svoj servis gem. Gledaćemo dramu! Ili se bar tako čini.

1:0 - Nole ima prednost i u trećem setu, uzeo je svoj servis.

POČEO JE TREĆI SET!

4:6 - FEDERIKO DELBONIS UZIMA DRUGI SET! Može li Nole da se vrati posle ovakvog šoka? Verovatno može, ipak je on najveći...

4:5 - Rutinski servis gem Srbina, Argentinac ima šansu da poravna u setovima na svoj servis.

3:5 - Tri brejk lopte je Nole propustio u ovom gemu, Delbonis se vratio i potvrdio brejk. Srbin će sada servirati za ostanak u drugom setu.

3:4 - NEEEEEEEE! Delbonis uzima još jedan brejk i sada vodi.

3:3 - Uzima i svoj servis gem i sada je poravnao rezultat.

3:2 - Opasnu glavu ima Argentinac, koji je sada opet vratio brejk!

3:1 - Dve brejk lopte je imao Nole u ovom gemu, do tog momenta je imao učinak 2/4, iskoristio je drugu za učinak 3/6! Interesantno, i u prvom setu je Nole uzeo brejk na 3:1.

2:1 - Rutina srpskog asa, lagano čuva svoj servis.

1:1 - Kako je počeo prvi, tako je i drugi set. Nole uzeo svoj servis gem, Delbonis svoj.

POČEO JE DRUGI SET!

7:5 - ĐOKOVIĆ JE UZEO PRVI SET! Imao je tri vezane brejk lopte i iskoristio je drugu!

6:5 - Đokovićeva igra je upala u krizu, pao je posle neiskorišćene set lopte, Argentinac je imao 0:30 na njegov servis, ali se Srbin malo prenuo i uspeo da izjednači pa i preokrene. Opet će Delbonis servirati za ostanak u setu.

5:5 - Sa jednim izgubljenim poenom Delbonis poravnava rezultat u prvom setu.

5:4 - Neverovatno, ali Argentinac je vratio brejk i u potpunosti se našao u borbi za prvi set. Đoković se posle toga požalio na rasvetu na terenu, pa su ubrzo upaljeni i reflektori.

5:3 - Delbonis je spasio jednu set loptu i smanjio rezultat. Međutim, Nole sada servira za set.

5:2 - Lagani Nole bez izgubljenog poena tera Delbonisa da servira za ostanak u setu.

4:2 - Brejk je uz dosta muke potvrđen, pa je sada Srbin veoma blizu rutinskog osvajanja prvog seta. Imao je čak Delbonis i 40:40... Delbonis je uzeo svoj servis gem posle toga, iako je i tada Nole imao 30:30.

3:1 - Prvi gem u kom je bilo malo drame. Nole je stigao prednost od 40:15 i došao do prve brejk lopte na meču. Na drugi servis protivnika Nole je uspeo da je iskoristi. Neiznuđena greška Delbonisa.

2:1 - Opipavanje snaga bez mnogo rizika na početku. Obojica rutinski uzimaju svoje servis gemove.

1:0 - Đoković rutinskim gemom na svoj servis dolazi do prve prednosti.

22.40 - Meč je konačno počeo! A, sada da Nole slisti Argentinca za lagani ručak u Majamiju (tamo je trenutno vreme ručka)...

22.36 - Igrači se zagrevaju.

22.17 - Simona Halep ide dalje, Nole počinje malo iza 22.30.

21.57 - Halepova uzima brejk u odlučujućem setu i vodi sa 2:1.

21.37 - Ljubitelji Novaka Đokovića će morati još malo da sačekaju, pošto je Halepova uzela drugi set, te će se igrati i treći. Nole neće na teren pre 22.30, po nekoj našoj proceni.

21.25 - Trenutno je 5:6 u drugom setu između Halepove i Hercogove, dakle, Nole neće pre 21.45 u najboljem slučaju.

21.17 - Halepova je uzela brejk u drugom setu, ali ga je Hercogova odmah vratila za 4:5.

21.08 - Nole sigurno na teren neće pre 21.30, a verovatno i posle toga...

20.58 - I dalje je u toku drugi set, veoma spor drugi set, u kom je rezultat 3:3 i nije bilo brejk šansi.

20.44 - Hercogova vodi sa 1:0 u setovima, a u drugom je 1:1 i servira Halep.

20.15 - Sa prvobitnih 20.30, početak je pomeren za 21.00 za sada. Videćemo da li će biti još pomeranja, a to zavisi od meča Hercog - Halep, gde se tek igra prvi set.

19.54 - U meču koji je najviše zanimao Noleta i njegove navijače Roberto Bautista-Agut je slavio nad Fabiom Fonjinijem sa 2:0 u setovima i tako zakazao duel sa boljim iz susreta Srbina i Argentinca u osmini finala.