LAKŠE I BRŽE NEGO PRE 11 GODINA: Đoković samouvereno izašao na kraj sa Congom u reprizi finala!

Australijan open 2019

Sva dešavanja na ovom meču mogli ste da pratite u "lajv-blogu" na Espresu

Objavljeno: 14:55h

Prvi reket sveta Novak Đoković je u reprizi finala iz 2008. godine savladao Žo Vilfreda Congu u drugom kolu Australijan opena sa 3:0 (6:3, 7:5, 6:3). Naredni rival Novaka u Melburnu biće 27. igrač sveta Denis Šapovalov.

Bilo je loših perioda u igri srpskog tenisera, ali od početka meča bilo je janso kako će se završiti duel dva stara protivnika. Jednostavno, Conga više nije onaj igrač, dok je Novak bio na zadovoljavajućem nivou i rutinski je došao do plasmana u treće kolo.

Sada je na putu ka svom 7. trofeju u karijeri na Australijan openu.

Čak tri brejka u prvom setu, veliki padovi u igri oba tenisera, ali na kraju je na površinu isplivao šampionski karakter Novaka Đokovića, koji je u pravom momentu naravio brejk i trasirao sebi put do trijumfa.

Drugi set je bio priča za sebe, Novak je serviao za set, ali usledio je brejk Conge u najgorem mogućem trenutku za 5:5. Ipak, Novak je ponovo pokazao šta znači mentalna snaga i brutalno je odgovorio Francuzu.

U trećem setu Đoković je na vreme napravio brejk i rutinski priveo meč kraju za plasman u treće kolo i sudar sa Šapovalovim.

Sva dešavanja na ovom meču možete pratiti u "lajv-blogu" na Espresu.

6:4 - KRAJ! Pobeda Novaka Đokovića i plasman u treće kolo.

5:4 - Ostaje u životu Conga, zahvaljujući dobrim servisima i dalje je u igri.

5:3 - Dobri servisi za Novaka, još jedan gem deli srpskog tenisera od pobede.

4:3 - Smanjuje prednost Conga, ali deluje da nema snage da se vrati u ovaj meč.

4:2 - Korak po korak, Đoković rutinski osvaja gem na svoj servis i asom potvrđuje brejk osvojen u prethodnom gemu!

3:2 - BREJK! Drama, preokreti, mnogo grešaka, ali na kraju najbolji ishod za Srbina. Trasirao je put Novak do pobede, ostaje još da nastavi sa dobrim servisima i da završava posao u meču drugog kola.

2:2 - Revija dobrih servisa u trećem setu. Nole sa 'nulom' osvaja gem.

1:2 - Ubedljiv je Conga i u ovom servis gemu. Nije Đoković imao priliku za brejk, a Francuz je odlično servirao.

1:1 - Istom merom uzvraća Novak, koji osvaja gem bez izgubljenog poena.

0:1 - Ubedljiv servis gem Conge!

DRUGI SET

7:5 - Idemooo!! Vodi Novak sa 2:0! Bez izgubljenog gema srpski teniser osvaja drugi set, a poslednji poen je bilo pravo uživanje za gledati!

6:5 - BREJK! Malo je reći da je ovaj gem bio lud, imao je Novak prvo vezane dve brejk lopte, da bi Conga uzvratio dobrim servisom. Ipak, nakraju epilog najbolji za Srbina, koji će opet servirati za drugi set.

5:5 - BREJK! Dva perfektna loba, loša igra Novaka i brejk u najgorem mogućem trenutku. Imao je drugi set Novak u svom džepu, ali nije uspeo da završi posao. Đoković je servirao za meč, a nije osvojio nijedan poen

5:4 - Nije se previše trudio Novak u ovom gemu, Francuz sa lakoćom uzima gem. Đoković sada servira za osvajanje drugog seta!

5:3 - Potvrdio je brejk Novak! Uzima gem bez izgubljneog poena na svoj servis i nalazi se na pragu osvajanja drugog seta.

4:3 - BREJK! Imao je malo sreće Novak u ovom gemu, ali ipak zasluženo dolazi do prvog brejka u drugom setu. Odličan rasplet za Đokovića.

3:3 - Bio je Novak u velikom problemu tokom ovog gema, čak dve brejka je propustio Conga, ali Novak pokazuje šampionski karakter.

2:3 - Nastavlja se borba u drugom setu, ponovo je Conga lagano došao do gema na svoj servis.

2:2 - Savršen gem za Srbina, bez izgubljenog poena dolazi do izjendačnjea u drugom setu. Ovo treba Novaku!

1:2 - Rutinski dolazi do gema Francuz, nije imao šanse Đoković.

1:1 - Naporan gem za Novaka, bilo je prilično borbe, ali je na kraju ishod dobar za srpskog tenisera.

0:1 - Odličan servis Conge, koji bez izgubljenog gema osvaja prvi gem u drugom setu!

PRVI SET

6:3 - Sjajno!! Uzima Novak prvi set. Rutinski je Novak odradio posao u ovom setu i napravio prvi korak ka trećem kolu. Fantastičan servis, razoran forhend i sa 15 vinera Đoković osvaja prvi set.

5:3 - Uspeo je Coga da se vrati posle dva loša gema, Novak se borio, ali nije uspeo da završi prvi set u ovom gemu.

5:2 - Ovo je trebalo Novaku, lagan gem na svoj servis i jedan korak bliže prvom setu.

4:2 - BREJK! Ponovo Đoković uzima servis gem Congi, poklonio je ovaj gem Francuz Srbinu, odigrao je nekoliko loših poena, a to je najbolji teniser na planeti umeo da iskoristi.

3:2 - BREJK! Velika borba u prvom setu i Conga odmah vraća brejk. Imao je Novak nekoliko gem lopti, ali kao da mu je nedostajalo koncetracije.

3:1 - BREJK! Maestralna igra Novaka Đokovića i prvi brejk na meču. Bez izgubljenog poena najbolji na planeti je oduzeo servis gem Congi.

2:1 - Bilo je malo nesigurnosti, ali Novak osvaja i drugi servis gem u prvom setu.

1:1 - Conga odgovara gemom bez izgubljenog poena, nije imao šanse prvi reket sveta, sve je odradio sjajno Francuz.

1:0 - Odlično je otvorio meč Đoković, koji veoma lako osvaja prvi servis gem.