ĐOKOVIĆ PORAŽEN, ALI BEZBOLNO: Anderson savladao našeg tenisera u Čikagu!

lejver kup

Trećeg dana na programu su dueli Izner/Sok – Federer/Zverev i Izner – Federer.

Objavljeno: 11:55h

Novak Đoković, najbolji srpski teniser, poražen je od Kevina Andersona u tri seta u meču drugog dana Lejver kupa u Čikagu.

Treći igrač sveta izgubio je rezultatom – 7:6 (5), 5:7, 10:6 – i "Tim Sveta" smanjio je na 7:5 u ukupnom plasmanu.

Ono što nije uspeo tad, jeste u 11. gemu kada je napravio brejk i potom u narednom servirao za izjednačenje. Sigurnom igrom Novak je potvrdio oduzeti servis i došao do 1-1 u setovima (7:5).

Treći set igrao se na poene do deset i Anderson je bio nešto bolji i sa 10:6 slavio u ovom egzibicionom meču. Kasnije je dubl Sok/Kirjos porazio Gofana i Dimitrova, pa je tako Svet smanjio na 7:5 protiv Evrope.

Ranije u toku programa drugog dana Rodžer Federer savladao je Nika Kirjosa (6:3, 6:2), dok je Aleksandar Zverev bio bolji od Džona Iznera (3:6, 7:6 (8), 10:7). Trećeg dana na programu su dueli Izner/Sok – Federer/Zverev I Izner – Federer.