HRVATSKA U FINALU: Borna Ćorić doneo "vatrenima" priliku da osvoje salataru koju čekaju od 2005!

dejvis kup

Hrvatska će u finalu igrati protiv Francuske koje je bila bolja od Španije sa 3:2.

Borna Ćorić uspeo je nakon velike borbe da obezbedi Hrvatskoj učešće u finalu Dejvis kupa.

Ćorić je pobedu izborio u petom meču Hrvatske i Sjedinjenih Američkih Država protiv Fransisa Tijafoa.

Dejvis kup reprezentacija Hrvatske umalo nije od gotovog napravila veresiju. Vodila je Hrvatska nakon prvog dana sa 2:0 protiv Sjedinjenih Američkih Država koje su se u duel vratile teškom pobedom u dublu u subotu.

Marin Čilić je ispustio priliku da Hrvatskoj donese pobedu u prvom meču u nedelju. Vodio je Čilić sa 1:0 protiv Sema Kverija i imao pet set lopti za 2:0, ali je uspeo sve to da ispusti i nakon gotovo četiri sata Kveri je doneo svojoj reprezentaciji izjednačenje.

Ništa manje drame nije bilo ni u petom meču u kome su se sastali Borna Ćorić i Fransis Tiafo. Dva puta je vodio Amerikanac koji je setove osvajao kroz taj brejkove, a Ćorić je oba puta stizao do izjednačenja ubedljivo.

Na kraju, sve je rešio jedan brejk u petom setu i Ćorić je na kraju slavio sa 6:7, 6:1, 6:7, 6:1, 6:3 nakon četiri sata i deset minuta.

Hrvatska će u finalu igrati protiv Francuske koje je bila bolja od Španije sa 3:2. Iako rezultat nagoveštava neizvesnost, nje nije bilo u ovom duelu jer je nakon dva dana Francuska već imala pobedu i 3:0.

Hrvatska sada ima priliku da poslednji put u ovom formatu drugi put osvoji Salataru do koje je stigla 2005.