Nole ekspresno do osmine finala! Gaske kapitulirao posle samo dva sata igre!

bravo majstore

Protivnik dvostrukom šampionu u osmini finala US opena biće Portugalac Žoao Souza.

Objavljeno: 10:57h

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, pošto je rano jutros pobedio 26. igrača sveta, Francuza Rišara Gaskea posle tri seta, (6:2, 6:3, 6:3).

Đoković, šesti teniser sveta, pobedio je posle dva sata i 10 minuta. On je pet puta oduzeo servis Gaskeu i spasio je svih pet brejk lopti.

Odmah u prvom setu uzeo je dva brejka Francuzu koji nije uspevao da uhvati ritam u servisima, a protiv sjajnog riterna kakav poseduje Nole, tako ne može da se igra.

U drugom setu Gaske je pružio najveći otpor, dozvolivši Đokoviću samo jedan brejk, koji je na kraju bio dovoljan da se osvoji set sa 6:3.

Međutim, nije trebalo mnogo vremena da se okolnosti u meču vrate na one iz prvog seta , pa je Nole opet uspeo da protivniku uzme dva brejka i sigurnom igrom privede meč kraju, i obezbedi prolaz u sledeću rundu nadmetanja.

Srpski teniser je tako ostvario 11. uzastopnu pobedu nad Gaskeom, a ukupno 13. u 14 mečeva.

Đoković bi u četvrtfinalu mogao da igra protiv osvajača 20 grend slem titula Švajcarca Rodžera Federera.

Federer u osmini finala igra protiv Australijanca Džona Milmana.

BONUS VIDEO: Stigli fudbaleri Zvezde na aerodrom Nikola Tesla