US open, 3. kolo: Lajović ispustio veliku priliku, Izner ide dalje! Nadal se mučio sa Hačanovim!

UMAO DA DUCI PROĐE

Interesantan dan na poslednjem gren slemu godine

Objavljeno: 09:36h

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je a US Openu u trećem kolu porazom od Amerikanca Džona Iznera 7:6 (10:8), 6:7 (6:8), 6:3, 7:5. Lajović nije imao rešenje za servise 11. tenisera sveta, koji je imao čak 34 asa, a najveći žal ostaće mu za propustene tri set lopte u prvom setu kod vođstva 6:3 u taj-brejku.

Uspeo je Lajović da se vrati u narednom, ali Izner nije dozvolio iznenađenje i sa dodatna dva brejka u sledeća dva seta prošao je u četvrtu rundu, gde ga čeka Kanađanin Miloš Raonić.

US Open se igra za nagradni fond od 25.282.400 dolara.

Što se ostalih tenisera tiče, treće kolo na US Openu nije donelo iznenađenja bar u prva dva meča, pa su pobede ostvatili Nikoloz Basilašvili nad Gvidom Peljom sa 6:3, 6:4, 1:6, 7:6(4).

Rafael Nadal je posle pravog maratona koji je trajao četiri sata i 25 minuta i dobranog mučenja uspeo da slomi otpor upornog rusa Karena Hačanova sa 5:7, 7:5 7:6(7), 7:6(3).

US open, 3. kolo - muškarci:

Basilašvili - Pelja 6:3, 6:4, 1:6, 7:6(4)

Tim - Fric 3:6, 6:3, 7:6(5), 6:4

Nadal - Hačanov 5:7, 7:5 7:6(7), 7:6(3)

Anderson - Šapovalov 4:6, 6:3, 6:4, 4:6, 6:4

Lajović - Izner 7:6 (10:8), 6:7 (6:8), 6:3, 7:5

Sloun Stivens
Sloun Stivens foto: EPA

U ženskoj konkurenciji na US Openu u trećem kolu pobedu je uspela da zabeleži Sloan Stivens nad Viktorijom Azarenkom sa 6:3, 6:4. Ništa manje uspešna nije bila ni Elina Svitolina koja je savladala Ćijang Vang sa 6:4, 6:4.

Letonska teniserka Anastasija Sevastova morala je da prokreće rezultat kako bi zabeležila trijumf protiv Jekatarine Makarove sa 4:6, 6:1, 6:2.