Nole prešao prvu prepreku na US openu! Đoković se vratio iz mrtvih i pregazio Fučoviča! (FOTO) (VIDEO)

US OPEN 2018

Sva dešavanja sa meča između Đokovića i Fučoviča mogli ste da pratite na našem dobro poznatom lajv blogu

Objavljeno: 23:47h

Novak Đoković je u prvom kolu US opena savladao Mađara Martona Fučoviča sa 3:1 u setovima (6:3, 3:6, 6:4, 6:0) i tako se nakon tri sata igre u paklu Njujorka plasirao u drugo kolo.

Nole je odlično otvorio meč i odmah uzima brejk na prvi servis protivnika, što je dozvolilo Đokoviću da preuzme kontrolu nad igrom i osvoji prvi set u meču sa 6:3.

A onda je počeo Noletov pakao. Đoković je na samom staru drugog seta izgledao malaksalo i nesigurno, žalio se na probleme sa stomakom, što je njegov protivnik iskoristio, i u šestom gemu seta dolazi do brejka nakon koga Novak traži medicinsku pomoć.

Ona nije pomogla pa je na kraju Fučovič osvojio drugi set rezultatom 6:3.

Početak trećeg seta i ista slikiana terenu, Novak izgleda kao da nije svoj, dok Mađar grabi i uzima brejk već u trećem gemu trećeg seta.

Novak se bori da opstane u meču ali se onda sreća okrenula.

Fučovič se požalio na probleme, pa je ponovo morala da reaguje medicinska ekipa.

Meč je nastavljen, ali Mađar više nema onu svežinu i sada on dolazi u Noletovu poziciju iz drugog seta.

Novak uspeva da se trgne i serijom od četiri vezana gema uspeva da iskoristi iscrpljenost protivnika, preokrene igru i dođe do svog drugog seta u meču (6:4).

To je bio znak da se Nole vratio, ali i da se Fučoviču ne piše baš najbolje.

Usledila je desetominutna pauza koju je Đoković podelio sa svojom ženom.

A onda je Novak dao po gasu i da 6:0 pregazio Mađara, u kako se ispostavilo poslednjem setu ovog sudara!

Posle velikih oscilacija i borbe sa svojim organizmom, Nole je uspeo da pobedi i očekivano se plasira u drugo kolo US opena, u kojem će odmeriti snage sa Tenisom Sandgrenom koji je u prvom koli savlado Viktora Troickog.

Sva dešavanja sa meča između Đokivića i Fučoviča mogli ste da pratite na našem dobro poznatom lajv blogu

6:0 - Đokovićje posle tri sata borbe pobedio Fučoviča i plasirao se u drugo kolo turnira!

5:0 - Nole dolazi na gem do pobede

4:0 - Đoković je nazaustavljiv!

3:0 - Nole opet liči naa sebe!

2:0 - Nole uzima brejk i dolazi do lepe prednosti.

1:0 - Đoković dobro otvara četvrti set!

MEČ JE PREKINUT NA 10 MINUTA ZBOG OBAVEZNE PAUZE ZBOG PREVISOKE TEMPERATURE, KOJA JE UVEDENA OVE GODINE OD STRANE ORGANIZATORA TURNIRA.

6:4 - Nole uzima četiri vezana gema i osvaja treći set u meču!

Opet medicinski tim obilazi Fučoviča!

5:4 - Nole uspeva da prekrene rezultata.

4:4 - Đoković uzima brejk.

3:4 - Nole se bori i uspeva da dođe do trećeg gema.

Fučovič je tražio medicinsku asistenciju, sudija prekida meč da bi se mađaru ukazaka pomoć.

2:4 - Fučovič ipak nastavlja gde je stao.

2:3 - Đoković uspevada uzme gem!

1:3 - Fučovič uzima još jedan gem.

1:2 - Sedam vezanih poena Mađara, nakon propuštene Noletove brejk lopte iz prošlog gema.

1:1 - Fučović uzima gem.

1:0 - Nole uz dosta muke stiže do prvog gema u drugom setu.

3:6 - Fučovič je iskoristio Noletove stomačne teskobe i osvaja drugi set!

3:5 - Đoković uspeva da se trgne, za sada.

Sudija je prekinuo meč da bi se Đokoviću ukazala medicinska pomoć zbog grčeva u stomaku.

2:5 - Nole gubi još jedan svoj servis!

2:4 - Fučević uzima brejk!

Nole gubi strpljenje i lomi reket o pod!

2:3 - Nole gubi još jedan gem!

2:2 - Đoković uz dosta muke stiže do egala.

Nole izgleda iscrpljeno, gleda ka svom stručnom štabu dok se drži za stomak!

1:2 - Mađar sigurnom igrom dočazi do drugog gema u setu.

1:1 - Ali nole uzvraća!

0:1 - Fučovič dobro otvara drugi set.

6:3 - Nole posle đjusa uzima prvi set

5:3 - Mađar se neda!

5:2 - Ali Nole ekspresno bez izgubljenog poena uzima peti gem!

4:2 - Fučović koristi svoj servis i smanjuje prednost u setu.

4:1 - Nole koristi svoj servis i uzima četvrti gem na meču.

3:1 - Fučovič dolazi do prvog gema u meču.

3:0 - Nole uzima i trći gem.

2:0 - Đoković uzima brejk protivniku na njegov prvi servis u meču!

1:0 - Đoković uzima prvi gem u meču!

20:00 - Počeo je meč!

19:40 - Đokovićev meč počinje u 20:00.

19:37 - Završen je meč Voznjacki-Stosur 2:0 (6:3, 6:2), uskoro očekujemo početak Đokovićevog meča!

19:30 - Trenutni rezultat u drugom setu meča Voznjacki-Stosur je 4:2 u gemovima.

19:20 - Spremite sen uskoro počinje!

19:10 - Na terenu na kojem će se susresti Đoković i Fučović, trenutno se igra meč Voznjacki-Stosur, u kojem dankinja vodi da 1:0 (6:3) u setovima i sa 2:1 u drugom setu, pa kako stvari stoje za sada, imaćemo prilike da gledamo Noleta u predviđenom terminu od 19:30

BONUS VIDEO:Espreso intervju: Uroš Trifunović