Bog se na srpskom piše Novak: Đoković po šesti put kralj Melburna! (VIDEO) (FOTO)

Pozovi Srbina zbog titule

Pobedom nad Endijem Marijem (6:1, 7:5, 7:6) najbolji srpski sportista osvojio je jedanaestu Gren slem titulu i izjednačio se s Bjornom Borgom i Rodom Lejverom
Objavljeno: 31.01.2016. 12:37h
Apsolutni vladar Australije, Novak Đoković! Najbolji igrač sveta je još jednom pokazao svoju dominaciju u svetskom tenisu, pobedom nad Endijem Marijem u finalu Australijan opena.

A u Melburnu piči srpsko kolo: Novakovi navijači slave ispred Rod Lejver arene! (VIDEO)

Cela planeta pod njegovim nogama: Svet se klanja Noletu! (FOTO)

Za nešto manje od tri sata igre savladao je Škota rezultatom 6:1, 7:5, 7:6 (3) i osvojio šestu titulu u Melburnu, time nanevši drugi vezani poraz momku sa "Ostrva" u finalima na ovom Gren slemu.

Ma kakav Nole, ovo je hajlajt finala: Tarzan ingliš Korejca nasmejao i Đokovića! (VIDEO)

Pitanje koje nameće Novakova dominacija: Da li gledamo najboljeg tenisera ikada?

Kakav ovo tenis igra Novak: Poeni kojima Mari može samo da aplaudira! (VIDEO)

Meč je počeo je potpunom dominacijom srpskog tenisera koji je za 30 minuta furiozno osvojio prvi set rezultatom 6:1.

Novakov sin gleda tatu u finalu, ali sve vreme doziva mamu! (VIDEO)

Mari nije znao bukvalno gde se nalazi, i svi su očekivali da će se duel nastaviti u istom ritmu. Međutim, dodao je gas i krenuo agresivno od tog trenutka.

Ludnica ispred Rod Lejver arene: Nole bacao rekete i patike navijačima u transu! (VIDEO)

Đokoviću je novu titulu među prvima čestitao frontmen svetski poznatog benda! (VIDEO)

Pritiskao je Đokovića, hrabrijom i odlučnijom igrom stigao do 5:4, ali mu je nedostajalo malo snage da reši drugi set u svoju korist.

Tako se potvrđuje dominacija: Novakov as kojim je osvojio 6. pehar u Melburnu! (VIDEO)

Došlo se do 5:5, a Novak je pokazao snagu kada je to bilo najpotrebnije, i uz neke prave bravure uspevao da izludi Endija, a uz to i osvoji posle duge borbe od čak 80 minuta i drugu deonicu sa 7:5.

Znate li po čemu će Vilander pamtiti ovaj Australijan open? Po Federeru?!?!

Đoković: Endi, veliki si šampion! Želim sve najbolje tebi i Kim! (FOTO)

Britancu je opao moral, jer su ga prethodni gemovi dosta pogodili, pa je prvi u trećem setu dozvolio Novaku na svoj servis.

Poen koji je trajao i trajao, a na kraju je i Beker skočio iz stolice kada ga je Nole osvojio! (VIDEO)

Pri rezultatu 3:3, Mari se potpuno vratio u meč, i tu imao blagu psihološku prednost. Kao i u prethodnom delu igre, Novak je došao do 5:5, i doneo veliku neizvesnost.

Svi Novakovi poljupci u Australiji i ljubavna afera koju je otkrio! (FOTO)

Kako je Endi dobio prvi naredni gem, Đoković je morao ponovo da se "čupa", i sigurnim servisima uveo set u taj-brejk.

Mali Stefan će se oduševiti kad bude video šta mu je tata poručio posle osvajanja AO! (VIDEO)

Škot je napravio duplu grešku, imao manje sigurnosti u završnici, Novak dao sve od sebe i sa 7:3 u završnici "overio" šestu titulu u Australiji.

10 ludih situacija koje su obeležile Novakov put ka 6. Australijan openu! (FOTO) (VIDEO)

Printscreen/Eurosport

Đokovićev šampionski selfi sa peharom i stručnim štabom iz svlačionice! (FOTO)

Sva dešavanja pre, za vreme i posle finala, mogli ste da pratite uživo uz Espreso.rs!

7:3 - GOTOVO JE! NOVAK ĐOKOVIĆ JE PONOVO ŠAMPION AUSTRALIJE

4:1 - Još samo tri poena...

3:1 - Dobro servira Škot i ne dozvoljava veću razliku.

2:0 - dobro ide za sada, Novak je preko "čelendža" bio u pravu i došao do velike i bitne prednosti.

6:6 - TAJ BREJK!

5:6 - Novak će morati da se ponovo bori da sačuva set.

I dalje pamtimo jedan od najboljih poena na ovom susretu.

5:5 - Kao i u prethodnom setu, Đoković nije dozvolio Endiju da osvoji set iako je imao jako dobru priliku za to. Nadamo se da će se završiti kao prethodni.

4:5 - Oseća se i umor kod Novaka, a Mari daje sve od sebe da osvoji prvi set na meču.

4:4 - Imao je svoje šanse Mari, pa i da napravi veliku razliku i stvori sebi priliku da "zgrabi" set, ali je Novak uspeo da se odupre njegovom naletu.

3:4 - Relativno lako Endi je došao do još jednog gema, stavivši jasno do znanja našem igraču da se ni po koji cenu neće lako predati, bez obzira što je "dva seta u minusu".

3:3 - Potpuno se Mari vratio u prvi set. Taktički je nadmudrio Novaka, i sada ima blagu psihološku prednost.

I ovo ga takođe boli, i to mnogo...

Mislimo da ovaj pogled govori šta u trenutku Mari misli o Đokoviću.

3:2 - Uzvraća Mari na svoj način, i ne dozvoljava da se Novak "odlepi".

3:1 - Malo teže nego prethodni gem, Srbin je osvojio, ali je nastavio sa svojom igrom, što je jako bitno.

2:1 - Da je Mari dozvolio ponovo brejk, to bi značilo i kraj meča, ali koliko toliko osvojeni gem daje neku neizvesnost.

2:0 - Polako ali sigurno Đoković korača ka tituli, a u drugom gemu protivniku nije dozvolio poen.

1:0 - Probudio se Novak u potpunosti i uspeo da napravi veliki korak ka tituli, jer je "brejknuo" Marija na samom startu.

TREĆI SET

7:5 - Dve duple servis greške zaredom imao je Novak, odakle su se pojavile, niko ne zna, a kamoli Novak. Mari je previše pravio neiznuđene greške, a to je naš igrač iskoristio.

6:5 - Evo i drugog vezanog brejka! Novak je uspeo neverovatnim naporima da osvoji gem koji je možda i "prelomni" u čitavom meču.

5:5 - Ponovo brejk za Novaka! Iako možda ne igra toliko dobro kao što je to bilo do današnjeg meča, tamo negde je skupio snagu da ne dozvoli Mariju drugi set.

4:5 - Nekoliko šansi imao je Srbin za brejk, ali nije iskoristio ni jednu, pa je Endi hrabrijom igrom došao na korak do osvajanja drugog seta.

4:4 - Sada je Mari uzvratio brejkom. Đoković je dozvolio Škotu da postane agresivniji, pa i pored dobrog serviranja nije uspeo da dođe nadomak osvajanja drugog seta.

4:3 - BREJK ZA NOVAKA!

3:3 - Jako, jako naporno dolazi do trećeg gema u ovom setu, mnogo slajs udaraca, promena ritma...

2:3 - Ne da se Škot, ne da da Novak napravi iznenađenje, i već sada pravi probleme našem teniseru.

2:2 - Furiozno je uzvratio Srbin, ali i dalje je jako mučno gledati drugi set u kom svaki gem traje dugo.

1:2 - Bez obzira na to što je Novak izgubio gem koji je trajao 12 minuta, ipak je njegova bravura obeležila taj period.

1:1 - Brzo Novak dolazi do izjednačenja, nije dozvolio protivniku svega jedan poen.

0:1 - Mari je teškom mukom došao do prvog gema u novom setu. Za to mu je trebalo 7 minuta.

DRUGI SET

6:1 - TAČNO POLA SATA TREBALO JE NAŠEM TENISERU DA OSVOJI PRVI SET!

5:1 - Konačno Škot dobija svoj prvi gem, najviše zahvaljujući nekim nepotrebnim greškama Novaka, ali sada ima priliku da osvoji set.

5:0 - Ljudi se još nisu smestili kako treba, a neki kod nas se nisu ni razbudili...

4:0 - Statistika kaže da je Mari proveo 103 minuta na terenu u toku turnira više od Đokovića, što se vidi na terenu, jer ga naš teniser "ubija".

3:0 - Bez ikakvih problema Novak dolazi bez izgubljenog poena do novog gema.

2:0 - Evo brejka na servis Endija Marija. Britanac je pri 15:40 napravio duplu grešku i dozvolio ni malo naivnu prednost posle samo 9 minuta meča.

1:0 - Prva dva poena na meču Novak je dobio "brzinski", da bi onda napravio tri vezane greške, ali se došlo do 40:40. Težak početni gem, ali ga je naš teniser ipak dobio.

POČELO JE!

Zagrevanje.

9:43 - Novak je na korak da deli prvo mesto po broju osvajanja ovog turnira sa Rojom Emersonom.

9:40 - Još malo statistike.

9:35 - Odnos u međusobnim duelima, što se tiče finala Australijan opena.

Printscreen/RTS

9:30 - Ovo je slika koju svi želimo da vidimo za par sati.

9:20 - Ovo je "odnos snaga".

9:15 - Ovako izgleda statistika u osvojenim titulama od 2011. godine...

9:10 - Ko će pobediti ovog jutra? Možete ostaviti svoj glas, ukoliko želite.

9:00 - Kladionice najavljuju pobedu našeg tenisera, i za to daju kvotu od 1.20, dok je na Marija znatno veća i iznosi 5.