ĐOKOVIĆ ISPAO, SENZACIJA U TORONTU: Nije to Nole s Vimbldona, izbacio ga čovek kome je bio idol! (FOTO) (VIDEO)

Rodžers kup

Sva dešavanja sa meča Đoković - Cicipas mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv blog.

Objavljeno: 09:18h

Veliko iznenađenje u Torontu. U 3. kolu Rodžers kupa dvadesetogodišnji Stefanos Cicipas je uspeo da pobedi apsolutnog favorita Novaka Đokovića sa 2:1 ( 6:3, 6:7, 6:3) i tako šokira teniski svet i plasira se u četvrtfinale, i to apsolutno zasluženo.

Prvi set je počeo mirno. I dok je Grk lagao hvatao zalet, Đoković je izgledao mlako i nezainteresovano za dešavanja na terenu, pa je nakon prvih pet gemova u kojima su oba tenisera koristila svoj servis, Nole ispustio konačno svoj i dozvolio brejk, koji je dvadesetogodišnji Grk itekako umeo da iskoristi, dobivši prvi set sa 6:3.

Početak drugog seta, ista priča kao i u prvom ali ovgog puta niko od oba tenisera nije ispustio svoj servis pa je nakon velike borbe set otišao u taj-brejk.

U taj brejku je Đoković bolje startovao pa je uspeo da dođe do prednosti od 6:3 i tri set lopte, a baš ta treća mu je na kraju donela set i egal u meču.

A onda je počeo poslednji set u meču, u kom je Cicipas krenuo furiozno i nakon svog iskorišćenog servisa, odmah uzeo Noletu brejk, i već na svom sledećem servisu došao do ogromne prednosti od 3:0.

Nakon toga je on kontrolisao meč kao da Đoković nije taj koji ima više iskustva i titula, pa je hladnokrvno priveo set kraju rezultatom 6:3 i načinio najveći uspeh u svojoj teniskoj karijeri.

Kakav dan za mladog Grka!

6:3 - Cicipas je uspeo! Najveće iznenađenje dosadaašnjeg toka turnira i njegova najveća pobeda u karijeri!

5:3 - Međutim, Nole ne dozvoljava protivniku da mu uzme servis i ostaje u meču, barem za sada.

5:2 -Cicipas hladnokrvno grabi ka pobedi!

4:2 - Nole je odlučio da više rizikuje i to se isplatilo.

4:1 - Ali Cicipasa to ne zanima , pa sigurnom uigrom dolazi na dva gema od velike pobede.

3:1 - Đoković pokušava da ostane u meču, za sada mu uspeva.

Nole je morao da se isprazni, pa je stradao reket, ali ga ovog puta nije "olupao" o podlogu, već ga je nagazio i "kulturo" slomio na pola, tako da će meč nastaviti sa novim reketom.

3:0 - Nole ne uspeva da iskoristi brejk lopte, nakon čega Cicipas osvaja i treći gem u trećem setu i dolazi jako blizu pobede!

2:0 - Zatim Grk uzima i brejk na Đokovićev servis!

1:0 - Cicicpas dobro otvara set.

6:7 - Đoković uspeva da se izbori u taj-brejku i izjednači meč na 1:1 u setovima!

6:6 - Nastavlja se set u kome se igra gem za gem, pa idalje nemamo pobednika drugog seta.

5:6 - Nole se neda i opet stiže do bitne prednosti.

5:5 - Cicipas uzima gem i sada će pokušati preko brejka da reši meč!

4:5 - Cicipas je imao dve gem lopte ali je Nole odoleo i uspeo da osvoji ggem na kraju.

4:4 - Ne da se Cicipas!

3:4 - Nole nastavlja da održava prednost na konto svog servisa!

3:3 - Međutim Cicpas je opet siguran na svoj servis.

2:3 - Nole ne dozvoljabva Cicipasu da ga iznenadi, i opet dolazi do vođstva u setu!

2:2 - Grk ekspresno dolazi do izjednačenja.

1:2 - Nole izgleda dosta energičnije u nastavku meča!

1:1 - Cicipas ne dozuvoljava brejk i vraća set u egal.

0:1 - Četiri servis vinera za dobar početak drugog seta!

Đoković je izgledao jako nezaineresovano i nemotivisano u prvom setu, pa na kraju krajeva ovakav rezultat ispada shodan situaciji. Nole maora da se trgne u drugom setu ako želi da ostane u igri!

6:3 - Cicipas uspeva da osvoji prvi set!

5:3 - Djoković ostaje u setu, barem za sada.

5:2 - Cicipas dolazi na gem od vođstva u meču!

4:2 - Cicipas uspeva da dođe do brejka, Đoković nije dovoljno agresivan!

3:2 - Grčki teniser sigurnim forhendom dolazi do nove prednosti.

Sudija je na kratko prekinuo drugi gem zbog plača bebe na tribinama Stadiona.

2:2 - Nole je uspeo da vrati meč u egal.

2:1 - Grk dolazi i do drugog gema iako je nole u jednom trenutku mogao da "brejkne".

1:1 - Nole posle velike borbe u drugom gemu i tri brejk lopte Cicipasa dolazi do izjednačenja u meču.

1:0 - Cicipas na svoj servis dolazi do prvog gema

19:55 - Meč je počeo!

19:15 -Čeka se završetak zanimljivog meča između Dimitrova i Tiafoa.

BONUS VIDEO: Atmosfera sa poslednjeg treninga Partizana pred meč 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope