ĐOKOVIĆ U TREĆEM KOLU: Ubedljiva pobeda Novaka nad Sebaljosom! (FOTO) (VIDEO)

Vimbldon, 2018.

Sva dešavanja na meču mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu

Novak Đoković je savladao Orasija Sebaljosa sa 3:0 (6:1, 6:2, 6:3) u setovima i plasirao se u treće kolo Vimbldona.

Naredni protivnik srpskog tenisera biće bolji iz meča koji igraju Edmund i Klan.

Uskoro opširnije...

Sva dešavanja na meču mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu.

6:3 - Pobeda Novaka Đokovića!

5:3 - Savršen gem posle pomoći koja mu je ukazana. Đoković je na samo četiri poena od pobede i trećeg kola Vimbldona

4:3 - Sebaljos dolazi i do trećeg gema. Novak je na servisu, a pre toga je zatražio medicinski tajm-aut.

4:2 - Novak je uspešno odradio svoj servis gem i sada je dva gema od plasmana u treće kolo.

3:2 - Uspeva Sebaljos da osvoji drugi gem u trećem setu posle spašene brejk lopte.

3:1 - Nije nešto Novak bio zadovoljan svojim udarcima, ali je zato bez izgubljenog poena osvojio još jedan gem. Interesantan podatak, već ima 12 asova na meču, dok u prvom kolu nije imao nijedan.

2:1 - Opa, prvi put na meču da Argentinac uzima svoj prvi gem pre nego što je Đoković stigao do drugog brejka u setu.

2:0 - Sve ide kao podmazano! Gem potvrđen, naš as ide ka pobedi!

1:0 - BREJK! Sve je isto kao što je bilo u prethodna dva seta. Novak odmah napada i vrši pritisak, argentinski igrač to ne može da izdrži i gubi servis.

II SET

6:2 - Gotov je i drugi set koji je potrajao malo duže od prvog, nekih 9 minuta.

Statistika drugog seta
Statistika drugog seta foto: Printscreen/RTS1

5:2 - Ne da tek tako sada ovaj drugi set Sebaljos! Produžiće ga za još gem!

5:1 - Srpski teniser stiže na gem od osvajanja prvog seta.

4:1 - I konačno uspeva da upiše prvi gem u drugom setu Argentinac i dobija veliki aplauz sa tribina. Spasio je dve brejk lopte u ovom gemu.

4:0 - Lagano, samo lagano i bez previše umaranja!

3:0 - BREJK! Ma sve kao preslikano u prvom setu. Novak ne dopušta protivniku ni da osvoji gem sve dok ne stekne dva brejka viška!

2:0 - Ufff, kakav gem je odigrao Novak Đoković! Suočio se sa čak 2 brejk lopte, a onda je odservirao čak četiri asa u nizu i odbranio gem na svoj servis.

1:0 - BREJK! Maltene je poklonio Sebaljos i ovaj prvi gem u drugom setu srpskom teniseru koji ima isto otvaranje kao i prvog seta.

I SET

6:1 - Osvojen prvi set posle 22 minuta igre! Malo muke za Srbina da osvoji ovaj gem, ali ništa što je moglo da ga spreči da stigne do vođstva.

Statistika prvog seta
Statistika prvog seta foto: Printscreen/RTS1

5:1 - BREJK! Opet je Đoković oduzeo servis protivniku. Sjajno izgleda naš teniser na terenu, sada je posle sjajnog riterna, iskoristio drop šot, pa onda smečom osvojio gem.

4:1 - Sve ide prema planu i želji srpskog tenisera, iako s vremena na vreme Argentinac izvede neki neočekivani lepi i dobar potez, ali to nema uticaja na rezultat.

3:1 - I Sebaljos uspeva da se upiše na semafor.

3:0 - Potvrđen brejk iz prethodnog gema, sve ide kako bi trebalo!

2:0 - BREJK! Sjajan start za Novaka! Argentinac je prvo odservirao as, a onda duplu servis grešku, to je dalo uzlet srpskom teniseru da dođe do dve brejk lopte i drugu je iskoristio.

1:0 - Bez problema osvojen prvi gem za našeg igrača osvojen bez izgubljenog poena.