Vimbldon, treći dan (žene): Sestre Vilijams sigurne, ali bilo je i neprijatnih iznenađenja! (FOTO)

NAJBITNIJI GREN SLEM

Jedna sestra lagano, druga malo teže...

Objavljeno: 22:14h

Američka teniserka Serena Vilijams plasirala se danas u treće kolo Vimbldona, pošto je pobedila 135. igračicu sveta, Viktoriju Tomovu iz Bugarske posle dva seta, 6:1, 6:4.

Sedmostruka šampionka Vimbldona pobedila je posle 66 minuta, tri puta je oduzela servis protivnici i iskoristila je treću meč loptu. Vilijams će igrati protiv pobednice duela Francuskinje Kristine Mladenović i Tatjane Marije iz Nemačke.

Serena Vilijams
Serena Vilijams foto: Reuters

Ruskinja Ekaterina Makarova pobedila je drugu teniserku sveta Dankinju Karolinu Voznijacki posle tri seta, 6:4, 1:6, 7:5. Makarova je u trećem setu vodila sa 5:1, ali je Voznijacki uspela da izjednači. Makarova je posle toga osvojila gem na svoj servis, a zatim je u 12. gemu oduzela servis protivnici i posle šeste meč lopte i dva sata i 10 minuta, plasirala se u treće kolo. Ona će igrati protiv Lucije Safarove iz Češke, koja je pobedila Poljakinju Agnješku Radvansku sa 7:5, 6:4.

Medison Kiz
Medison Kiz foto: Reuters

Medison Kiz je sa 2:0 pobedila Luksiku Kumkum, a istim rezultatom je Mihaela Buzarnesku bila bolja od Keti Svon, kao i Karolina Pliškova od Viktorije Azarenke.

Venus Vilijams
Venus Vilijams foto: AP

Amerikanka Venus Vilijams gubila je posle prvog seta, ali je dominirala u ostatku meča sa Aleksandrom Dulgeru i pobedila.

Najstarija teniserka u ovogodišnjem ženskom singlu je pobedila Dulgeru sa 2:1 (4:6, 6:0, 6:1) i tako ostvarila plasman u treće kolo turnira.

Vilijams S. - Tomova 6:1, 6:4

Marija - Mladenović 0:2 (meč nastavljen posle kiše)

Dva meča koja nisu ni počela zbog kiše, biće odigrana u četvrtak.

Sinjakova - Žaber

Curenko - Stricova

BONUS VIDEO KOLUMBIJCI U TRANSU: Evo kako je u centru Beograda proslavljen gol Mine za produžetak