Vimbldon, treći dan (muškarci): Federer rutinski grabi ka odbrani titule, kvalifikant Novak izbacio francuskog favorita, Karlović igrao 24 gema u petom setu! (FOTO)

NAJBITNIJI GREN SLEM

Polako se zahuktava jedini gren slem turnir na travnatoj podlozi

Objavljeno: 22:13h

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u treće kolo Vimbldona pošto je lako pobedio Lukaša Lacka iz Slovačke.

Federer je bio dominantan i pobedio je sa 3:0 u setovima (6:4, 6:4, 6:1), za sat i po igre.

Drugi teniser sveta, a prvi nosilac na Vimbldonu, u narednoj rundi igraće protiv pobednika duela izmedju Iva Karlovića i Jan-Lenarda Štrufa.

Federer je Vimbldon osvajao osam puta i aktuelni je šampion.

Luka Puj
Luka Puj foto: REUTERS/Pascal Rossignol

Francuski teniser Luka Puj eliminisan je u drugom kolu Vimbldona, porazom danas od kvalifikanta Denisa Novaka. Austrijanac je 17. nosioca pobedio sa 3:2 u setovima (6:4, 6:2, 6:7, 3:6, 6:2), za tri sata igre.

Protivnik Novaku (ukoliko prođe Sebaljosa) u trećem kolu biće Miloš Raonić, koji je prethodno lako u tri seta pobedio Džona Milmana iz Australije.

3. dan - muškarci:

Raonić - Milman 7:6(4), 7:6(4), 7:6(4)

Novak - Puj 6:4, 2:6, 7:6(8), 3:6, 6:2

Albot - Bedene 6:2, 4:6, 7:6(3), 5:7, 6:3

Medvedev - Garsija-Lopez 6:3, 6:4, 6:2

Karlović - Štruf 7:6(5), 6:3, 6(4):7, 6(4):7, 11:13

Monfis - Lorenci 3:6, 6:3, 7:6(5), 7:6(3)

Manarino - Harison 7:5, 7:5, 7:6(4)

Mekdonald - Žari 7:6(5), 5:7, 3:6, 6:2, 11:9

Kveri - Stahovski 7:6(4), 6:3, 6:3

Federer - Lacko 6:4, 6:4, 6:1

Mečevi koji su prekinuti zbog kiše biće nastavljeni sutra.

Fabijano - Vavrinka

Izner - Bemelmans

Kolšrajber - Miler

Sepi - Anderson

Cicipas - Donaldson

Čilić - Pelja

BONUS VIDEO KOLUMBIJCI U TRANSU: Evo kako je u centru Beograda proslavljen gol Mine za produžetak