LAJOVIĆ U DRUGOM KOLU: Pobeda nad Veselim za 95 minuta, sada sledi Zverev! (FOTO)

rolan garos, 1. kolo

Trijumf srpskog tenisera u tri seta

Dušan Lajović se plasirao u drugo kolo Rolan Garosa pobedivši Jiržija Veselog u tri seta (6:3, 6:1, 6:3).

Sjajna forma srpskog tenisera pokazala se i na turniru u Parizu, gde je za 95 minuta bio bolji od 80. tenisera na ATP listi.

Čeh je prvi stigao do brejk lopti, u trećem gemu je imao dve vezane, ali ih nije iskoristio, a Lajović mu takve prilike do kraja seta više nije pružao.

Set je odlučio brejk u osmom gemu, nakon kojeg se srpski teniser dobio svoj servis gem i poveo sa 1:0. Drugi set je počeo brejkom Lajovića, a presudan gem u ovom setu bio je sledeći u kojem je Lajović spasao četiri brejk lopte. Od tog trenutka Lajović je izgubio samo jedan gem do kraja seta i sigurno poveo sa 2:0.

Nešto veća borba viđena je u trećem setu, teniseri su bili sigurni na svojim servisima u prvih sedam gemova, a jedinu brejk loptu u tom periodu nije realizovao Veseli. U osmom gemu Lajović mu je oduzeo servis i mirno priveo meč kraju.

Srpskog tenisera u narednom kolu čeka veliki ispit, pošto će igrati protiv 2. nosioca, Aleksandra Zvereva.