JEDAN JE KRALJ ŠLJAKE! Rafa Nadal i kiša oteli rimsku titulu Aleksandru Zverevu! (FOTO)

ATP Finale Mastersa u rimu

Zverev je sjajno otvorio završni set i poveo sa 3:1, ali je zbog kiše sudija prekinuo meč! Španac opet na prvom mestu ATP liste

Objavljeno: 21:49h

Rafael Nadal je posle divovske borbe uspeo da savlada Aleksandra Zvereva u finalu Masters u Rimu 2:1 ( 6:1-1:6- 6:3 )

Nadal je silovito otvorio meč i za nepunih 33 minuta uzeo prvi set (6:1) finalnog meča. Međutim Zverev je u drugom setu uzvratio istom merom pa je za 39 minuta istim rezultatom (6:1) uzeo set Nadalu i odveo meč u odlučujući treći set. Tu smo videli znatno zanimljiviji i zahtevniji deo meča koji je na kraju ipak pripao Špancu.

Zverev je sjajno otvorio završni set i poveo sa 3:1, ali je zbog kiše sudija prekinuo meč.

Baš ta pauza je na kraju prelomila meč, pošto se nakon pauze Nadal vratio odmoran i razpoložen, pa je do kraja meča usepo da uzme svih pet gemova i preokrene rezulzaz u svoju korist. Rezultat u odlučujućem setu je na kraju glasio (6:3) za rafu, nakon 54 minuta neverovatne borbe.

U dosadašnjem toku sezone pre pobede na Mastersu u Rimu, Nadal je osvojio dve titule, a pobeda protiv Zvereva mu je donela trećui.

Posle ovoga, Nadal se ponovo penje na prvo mesto ATP liste.

BONUS VIDEO: Navijači Fenerbahčea prave feštu u Knez Mihailovoj