OD OČAJA DO SJAJA! Đoković okrenuo Nišikorija i zakazao duel sa Nadalom u polufinalu! (FOTO) (VIDEO)

1/4 finale rima

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog...

Objavljeno: 21:10h

Novak Đoković je u polufinalu Mastersa u Rimu posle velike pobede nad Keijem Nišikorijem od 2:1 (2:6, 6:1, 6:3).

Iako je Kei u prvom setu delovao kao daleko "nabrijaniji" teniser tokom prvog seta, koji je rešio lagano u svoju korist, krenuo je Noletov blickrig u drugom setu, u kom je odmah poveo sa 4:0, te mu nije bilo teško da do kraja samo zadrži te brejkove prednosti.

U trećem smo gledali pravu dramu, dosta brejk šansi, nekoliko iskorišćenih, po razmenjen brejk pri rezultatu 1:1 (do 2:2), ali onda je Đoković podsetio na onog pravog sebe, na onog Novaka koji je u skoro 50 odsto mečeva u kojim je gubio sa 0:1 u setovima uspeo da dođe do pobede.

U polufinalu turnira na kom Srbin brani finale gledaćemo pravi teniski klasik! Nole će u subotu igrati sa Nadalom. Očekuje nas spektakl!

6:3 - GOTOVO JE!

5:3 - KAKAV GEM! Nole je odbranio brojne brejk lopte, a sada će Kei morati da servira za ostanak u meču. Inače, meč Zvereva i Gofana je prebačen na drugi teren po veličini, jer će biti prekasno da počinje ovde.

4:3 - ĐOKOVIĆ PRAVI BREJK!!!! Ovo je veliki korak ka polufinalu sa Nadalom!

3:3 - Nišikori je posle Noletovih vezanih grešaka došao do brejk lopte pri rezultatu 30:40, ali je nije iskoristio. Srbin je posle toga vezao dva poena i došao do novog izjednačenja.

2:3 - Biće ovde drame!

2:2 - Dva brejka zaredom!

1:1 - Nole uzima gem na svoj servis. Ceo Rim se sada dere: "Nole, Nole, Nole"!

0:1 - Nišikori prvi put u ovom meču vodi sa 1:0. Posle tri brejka koja je pretrpeo, odbranio je svoj servis. Doduše, posle dugog i iscrpnog gema.

POČEO JE TREĆI SET!

6:1 - Nole uzima set! Đoković dolazi do izjednačenja, izgubivši samo poen u ovom servis gemu, i to veoma bizarnom greškom. U svakom slučaju - BRAVO!

5:1 - Neverovatno, ali ko servira, gubi gem u ovom setu! Nole na korak od poravnanja.

4:1 - Posle velike borbe, vraća Kei jedan brejk u drugom setu, a usput je Đokoviću pukao i reket. U sva tri servis gema srpskog tenisera u ovom delu igre Nišikori je dolazio do brejk lopte. Srećom, samo sada ju je iskoristio.

4:0 - ĐOKOVIĆ SADA PRAVI DVA BREJKA ZAREDOM! Fantastična igra u ovim momentima.

2:0 - NOLE KORISTI BREJK LOPTU! Proradio je bekhend, odličan gem za Srbina!

1:0 - Đoković je opet, kao i u prvom setu, posle dosta muke uspeo da dobije prvi gem na svoj servis.

POČEO JE DRUGI SET!

2:6 - Nišikori je po kratkom postupku rešio Noleta u prvom setu!

1:4 - Mučio se Srbin, ponovo, kada je njegov gem bio posredi, bilo je i 40:40, onda je Nišikori imao i novu brejk priliku, koju je uspeo da iskoristi.

1:3 - Nišikori ponovo rutinski na svoj servis.

1:2 - Sada je Nole uspeo da sačuva svoj servis, i to poprilično lagano! Ukoliko Nišikori pobedi, popeće se do 20. mesta, a ako Srbin izgubi, moraće da se zadovolji 29. mestom na ATP listi, jednom pozicijom ispod Filipa Krajinovića.

0:2 - Rutinski Nišikori brani brejk.

0:1 - Odmah na početku, Nišikori je imao nekoliko brejk lopti, zahvaljujući lošem procentu Noletovog prvog servisa. Jednu je iskoristio i poveo.

0:0 - Počelo je! Nole prvi servira.

Nole
Nole foto: Sportklub, Prinscreen

18.23 - Igrači su na terenu, izašli su na njega uz zvukove Pirata sa Kariba!

18.13 - Nole i Kei se spremaju da izađu na teren.

Kei Nišikori
Kei Nišikori foto: Reuters

17.55 - Još se čeka da Šarapova završi Ostapenkovu! Trenutno je 5:5 u trećem setu, a Maša servira.

16.50 - Igrači bi na terenu trebalo da se pojave oko 18.00.