KRAJ DUCIJEVE BAJKE U MADRIDU: Lajović se borio kao lav, ali je 8. igrač sveta bio jači u četvrtfinalu! (FOTO) (VIDEO)

Malo je falilo

Srpski teniser je svejedno ostvario najveći uspeh karijere

Objavljeno: 15:47h

Bajka Dušana Lajovića u Madridu je okončana u četvrtfinalu! Srpski teniser je pao pred Kevinom Andersonom iz Južne Afrike posle velike borbe u tri seta, 7:6, 3:6, 6:3.

Fantastični srpski teniser je napravio sjajan niz skalpova velikih imena, a malo mu je falilo da na njega doda još jednog favorita, s obzirom da je Duci u žreb Mastersa u "Kaha magiki" stigao iz kvalifikacija.

Borio se kao lav Beograđanin i u ovom susretu, baš kao i u prethodnom protiv, ali sada snage za preokret nije bilo posle skoro 2 sata i 15 minuta borbe.

U prvom setu pravi okršaj teniskih znalaca od kojih je svaki po jednom oduzeo servis protivniku pa se otišlo odmah u taj-brejk da se odluči kome će pripasti ovaj deo igre.

Kevin Anderson je pobedio Dušana Lajovića posle 2 sata i 15 minuta igre
Kevin Anderson je pobedio Dušana Lajovića posle 2 sata i 15 minuta igrefoto: EPA/Mariscal

Tu je mnogo veću koncentraciju i sigurnost pokazao iskusniji Južnoafrikanac, te je dozvolio manje mini brejkova (tek 2) dok je srpski as izgubio previše poena na svoj servis i samim time ostao bez prvog seta.

U drugom periodu igre krenuo je jako Lajović, napadao, tražio svoju šansu da napravi brejk protiv odličnog servera i takva upornost mu se isplatila u šestom gemu seta.

Dušan Lajović je u Madridu ostvario najbolji rezultat karijere
Dušan Lajović je u Madridu ostvario najbolji rezultat karijerefoto: EPA/Mariscal

Potom je dva puta morao da spasava brejk-lopte na svoj servis, da bi ponovo pokazao zavidnu realizaciju odlučujućih poena i već prvu priliku za izjednačenja u setovima je istoristio.

Vrlo dobro je ušao potom u odlučujući set, koji je uglavnom odigrao dobro, samo da nije bilo tog velikog pada koncentracije u četvrtom gemu koji je na svoj servis izgubio sa nulom.

Dušan Lajović je imao šansu da skine skalp još jednom favoritu
Dušan Lajović je imao šansu da skine skalp još jednom favoritufoto: EPA/Mariscal

Pokušao je odmah da uzvrati ribrejkom, imao jednu priliku za to i nije je iskoristio, a potom ostatak meča je Anderson rutinski priveo kraju.

Njegov protivnik u polufinalu biće pobednik meča Nadal - Tim!

BONUS VIDEO: Saša Ilić posle velike pobede u polufinalu Kupa Srbije - 2