NOVAK JE DALEKO OD ONOG STAROG: Đoković opet eliminisan u ranoj fazi nekog turnira! (FOTO) (VIDEO)
Novak Đoković je opet izgubio, Foto: Reuters

ATP Madrid 2018.

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 16:04h

Ne ide, pa ne ide! Novak Đoković je opet eliminisan u ranoj fazi turnira i opet od igrača koji je slabije rangiran od njega. Kajl Edmund je ostvario jednu od najvećih pobeda u karijeri, savladavši srpskog tenisera u tri seta 6:3, 2:6, 6:3.

Na taj način je najbolje plasirani britanski teniser na ATP listi sačuvao svoj oreol nepobedivosti ove sezone u slučajevima kada osvoji prvi set na meču.

Mogli smo da vidimo dva različita lica srpskog tenisera u ovom susretu.

Kajl Edmund je ostvario prvu pobedu u karijeri protiv Đokovića
Kajl Edmund je ostvario prvu pobedu u karijeri protiv Đokovićafoto: Reuters

Ono u prvom setu ne želimo ni da komentarišemo i najbolje je da ga zaboravimo, jer je delovalo kao da je Srbin taj deo igre jednostavno predao protivniku.

U drugom setu i većem delu trećeg seta, videli smo neko naličje onog starog Novaka. I kakav je bio, i kakav bi mogao ponovo da bude i onda opet ono što mu se ranije retko dešavalo - psihički pad u prelomnom trenutku.

Novak Đoković je i dalje daleko, daleko od onog starog sebe
Novak Đoković je i dalje daleko, daleko od onog starog sebefoto: Reuters

Ispustio je tri uzastopne brejk lopte da oduzme servis protivniku, čime bi verovatno i odlučio već tada susret, a potom je dobio kaznu i to tako što je popustio s koncentracijom u već dva gema kasnije, u samoj završnici, kada nikako nije smeo to da dozvoli.

Tako će Edmund ići u borbu sa Gofanom za završnicu turnira, a Đoković će se vratiti treninizima i svemu ostalom kako bi nastavio i pokušao da se vrati na nekadašnje stare staze slave.

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

TOK MEČA

3:6 - KRAJ! Edmund sa četiri izvanredna servisa stavlja tačku na meč i šalje Novaka na novi odmor!

3:5 - BREJK! U najgorem mogućem trenutku, srpski teniser je odigrao najslabiji gem u ovom setu, a to je iskoristio silno motivisani i željni slave Edmund.

3:4 - Edmund zaista dobro servira u ovom setu, sluša ga i loptica na pojedinim udarcima, tako da je zaista teško doći u priliku za brejk, i to je razlog zašto i dalje žalimo za propuštenom šansom u petom gemu seta.

Inače, Edmund nije izgubio nijedan meč ove sezone kada je osvajao prvi set.

3:3 - Odličan Đoković na svom servisu, iako protivnik daje sve od sebe da ga što više namuči.

2:3 - Ijaoooo, šteta! Velika šansa je propuštena, i to ne jedna nego tri. Imao je Novak 40:0 na servis protivnika i nije iskoristio nijednu od tri uzastopne brejk lopte, a onda i izgubio gem.

2:2 - Biće velike borbe u trećem setu. Ni jedan, ni drugi sada ne odstupaju ni za pedalj.

1:2 - Nižu se direktni poeni kod Edmunda i zahvaljujući tome i osvaja gemove u ovom setu.

1:1 - Istom merom je uzvratio sada srpski teniser!

0:1 - Izuzetno jako sada ulazi u odlučujući set britanski igrač i bez izgubljenog poena i sa četiri različita udarca osvaja prvi gem na svoj servis.

II SET

6:2 - IZJEDNAČENJE! Novak Đoković maltene na isti način uzvraća Edmundu u drugom setu.

5:2 - BREJK! E ovo već liči na starog Novaka, odličnim riternima pravi i drugi brejk u setu, pomogao mu je i Britanac kada je promašio prazan teren u jednom poenu i sada je nadomak izjednačenja u setovima.

4:2 - Tako je! Rutinski osvaja gem na svoj servis Srbin!

3:2 - Sada je dobro odigrao i Edmund, sa nekoliko odličnih udaraca.

3:1 - Daleko bolja igra srpskog tenisera u ovim momentima, iako i dalje nije to to, ali osvaja poene i gemove.

2:1 - Uspeva Edmund da osvoji prvi gem u drugom setu.

2:0 - Dobro je! Nije dozvolio sada Novak ni nadu protivniku da proba da ga iznenadi vraćanjem brejka.

1:0 - BREJK! Naljutio se Đoković rekli bismo i sada on moćno uzvraća odmah na početku drugog seta. Oduzima gem Britancu i stiče veoma važnu prednost!

I SET

3:6 - BREJK! Moćno, rekli bismo, 22. igrač planete završava set protiv nekada najboljeg svetskog tenisera - bez izgubljenog poena na njegov servis u presudnom gemu.

3:5 - Ne popušta ni za pedalj Emdund i sada dolazi na korak od osvajanja prvog seta.

3:4 - Uf, uf, uf, uf! Kako čudno odigran gem Đokovića, prvi viner bekhendom je ostvario i sa nekoliko dobrih udaraca ga osvojio, ali je toliko žurio na servisu, da nije čak čekao ni kraj aplauza sa tribina.

Po završetku poena je rešio da promeni i reket.

2:4 - Ne da sada tako lako britanski teniser i polufinalista Australian opena stečeni brejk prednosti.

2:3 - Uspeva sada da se izvuče Srbin i da spreči još jednu neugodnu situaciju, mada joj je bio blizu. Vidi se da mu udarci nisu baš kako bi trebalo u dosadašnjem delu meča.

1:3 - Potvrđuje Britanac brejk iz prethodnog gema ubitačnim servisima. Prvi gem na meču koji nije završen brejkom.

1:2 - BREJK! Auuuu, pa šta je ovo?! Samo što je furiozno vratio brejk, Novak opet douzvoljava protivniku da ga "brejkne" još jednom.

Ovaj meč posmatraju igrač Real Madrida Luka Modrić, ali i legendarni brazilski fudbaler Romario.

1:1 - BREJK! Bravo, Nole! Na brejk uzvraća brejkom i odmah vraća stvari na početak srpski teniser i to na kakav način bez izgubljenog poena.

0:1 - BREJK! Kajl Edmund bolje ulazi u meč, Novak malo više greši i to rezultira oduzetim gemom na servis srpskog tenisera.

BONUS VIDEO: Novak Đoković na druženju sa novinarima