NESTALO JE SNAGE: I dalje nedovoljno fizički spremni Đoković izgubio od Tima u osmini finala! (FOTO) (VIDEO)
Novak Đoković je eliminisan od Dominika Tima na Mastersu u Monte Karlu, Foto: Reuters

ATP Monte Karlo, 1/8 finala

Objavljeno: 16:21h

Novak Đoković je eliminisan u osmini-finala Mastersa u Monte Karlu od Dominika Tima 7:6, 2:6, 3:6.

U ovom trenutku, ovo je verovatno bio i maksimum koji može da srpski teniser, možda ne igrački, ali fizički svakako, što se samim time i odražava na igru.

Nije igrao loše Novak, pogotovo u onoj drugoj polovini prvog seta kada je napravio preokret, to mu je bio možda i najbolji tenis koji je prikazao u poslednjih godinu dana.

Dominik Tim je tek drugi put u karijeri pobedio Novaka Đokovića
Dominik Tim je tek drugi put u karijeri pobedio Novaka Đokovićafoto: Reuters

Ali onda minuti pada koncentracije i loših odluka su ga koštali drugog seta i meč je otišao u treći set, a tamo je sve išlo kako valja sve do momenta kada nije ponestalo snage.

Videlo se jasno da u dužim razmenama udaraca, pogotovo kada je odlučujući period odmicao, Đoković gubio snagu, njegovi udarci su postajali slabiji, gubio korak u kretanju i to je ono što je na kraju presudilo pobednika.

Novak Đoković i dalje ima problema sa fizičkom kondicijom
Novak Đoković i dalje ima problema sa fizičkom kondicijomfoto: Reuters

Ipak, nikako ne može biti zadovoljan srpski teniser s obzirom na to kroz šta je sve prošao u poslednjih godinu i po dana. Posle ova tri meča jasno je da je krenuo dobrim putem povratka, da obnovljena saradnja sa Vajdom daje rezultate, sada je samo pitanje te fizičke kondicije na kojoj će morati da poradi.

Tekstualni prenos duela Srbina i Austrijanca ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

TOK MEČA

III SET

3:6 - BREJK! KRAJ MEČA! Novak Đoković je izgubio od Dominika Tima, Austrijanac je iskoristio drugu meč loptu do koje je došao zahvaljujući greškama umornog srpskog tenisera.

3:5 - I sada je u teškoj situaciji srpski teniser. Serviraće za opstanak u meču, a vidi se i da je na izmaku fizičke snage.

3:4 - BREJK! U najgorem mogućem trenutku popušta koncentracija i igra srpskom teniseru. Imao je 40:15 na svoj servis, a na kraju je izgubio gem. Nije ni moglo drugačije da se završi.

3:3 - Relativno lako gem osvaja Tim na svoj servis.

3:2 - Umalo sada da Đoković napravio od gotovog veresiju. Imao je 40:0 na svoj servis, ali je bespotrebno zakomplikovao sebi život. Na njegovu sreću uspeo je da se izvuče.

2:2 - Srpski teniser i sada je mogao bolje da odigra i izvrši pritisak na protivnika, ali to nije učinio.

2:1 - Zadržava Đoković sigurnost na svom servisu.

Poslednji put kada je Srbin izgubio meč u tri seta nakon što je osvojio prvi se dogodilo u Dohi 2015. godine protiv Iva Karlovića.

1:1 - Izjednačava Tim mada ga je Novak naterao da se dobro oznoji u njegovom prvom gemu u trećem setu.

1:0 - Prekida seriju izgubljenih gemova Novak, osvojivši bez izgubljenog poena prvi gem u trećem setu.

II SET

2:6 - Za razliku od prvog seta, sada Dominik Tim koristi prvu set loptu i izjednačuje na 1:1. Zabrinjava veliki pad u Novakovoj igri, Gledaćemo treći, odlučujući set.

2:5 - BREJK! U padu je srpski teniser, dozvoljava po drugi put u setu da mu Austrijanac oduzme servis i sada je već u teškoj situaciji.

2:4 - U propušta Novak priliku da odmah uzvrati ribrejkom, izvukao se Tim i potvrdio brejk.

2:3 - BREJK! Opet austrijski teniser prvi stiže do brejka. Svoju treću šansu za iduzimanje servisa Novaku je iskoristio. Šteta, jer se činilo da naš as ima momentum.

I ovaj meč posmatra princeza od Monaka Džezmin Grejs Grimaldi u društvu svog oca Princa Alberta Drugog.

Princ Albert II i njegova ćerka Džezmin Grejs posmatraju meč Novaka Đokovića u Monte Karlufoto: Reuters

2:2 - As servisom peti nosilac stiže do izjednačenja u drugom setu.

2:1 - To je trebalo našem asu, gem na svoj servis bez izgubljenog poena i previše umaranja,

1:1 - Uzvratio je sada srpski teniser na isti način i naterao Austrijanca da da sve od sebe kako bi osvojio gem.

1:0 - Odmah je hteo da napadne Tim, kao na početku meča, ali sada se Novak nije dao. Posle velike borbe uzima prvi gem u drugom setu.

I SET

7:6 - NOVAK UZIMA PRVI SET! Oni koji ne odustaju, pobeđuju i bivaju nagrađani i to je upravo u ovom setu potvrdio Novak Đoković. Ostao je rano bez servisa, čekao priliku da uzvrati i dočeko u odlučujućem momentu. Borio se, spašavao set-lopte i onda u taj-brejku, kada je najvažnije zaigrao najbolje i rezultato 7:2 osvaja prvi deo igre.

6:6 - Bilo je malih problema koje tokom čitavog dosadašnjeg toka meča prouzrokuje Timov jednoručni bekhend, ali snažni servisi Novaka su presudili.

5:6 - Oporavio se Tim i bez izgubljenog poena osvaja ovaj gem.

5:5 - Izjednačenje! Sada je pritisak na Dominiku Timu koji je u ovom gemu imao 30:0, ali je Novak odigrao četiri fenomenalna poena i ponovo se spasio iz teške situacije,

4:5 - BREJK! Bravo, Nole! E to je taj stari Novak sa šampionskim genom, u najbitnijem momentu meča izvlači najbolje iz sebe. Imao je Tim još dve set lopte, ali ih je sve spasio srpski teniser i uspeo da vrati brejk!

3:5 - Spasio je jednu set loptu Novak sjajnom reakcijom na mreži, pa onda i izborio opstanak u setu. Zato sada mora iz svih oružja da napadne!

2:5 - Sigurnom igrom, Dominik Tim stiže na samo korak od osvajanje prvog seta.

2:4 - Važan je bio ovo gem za Srbina, jer je prvi u kome nije imao problema da ga osvoji.

1:4 - Ma, uopšte Austrijanac, za sada, ni ne dopušta Novaku da pomisli na brejk.

1:3 - Evo ga konačno i prvi osvojeni gem za srpsko tenisera, već sada je jasno da će morati da se dosta naradi da bi osvajao poene protiv motivisanog Tima.

0:3 - Potvrđuje stečenu prednost od brejka 7. igrač planete. Novak ne udara dobro lopticu, to je jasno.

Na tribinama su ponovo njegova majka Dijana, Marijan Vajda, ali i Viktor Troicki.

Dijana Đoković gleda meč Novak Đoković - Dominik Tim
Dijana Đoković gleda meč Novak Đoković - Dominik Timfoto: Printscreen/Sport Klub

0:2 - BREJK! Nije počelo kako valja za Srbina. Tim odmah dolazi u priliku za brejk koju koristi i već sada stiče značajnu prednost.

0:1 - Odličan početa Austrijanca koji sigurnim servisima stiže do prvog gema u meču.

13.15 - Inače, Novak je nastavio sa praksom na ovom turniru da zajedno odradi trening sa svojim protivnikom i to na sam dan susreta.

BONUS VIDEO: Atmosfera u svlačionici Crvene Zvezde nakon pobede u 157. Večitom derbiju