SRPSKI DERBI NA STARTU MONTE KARLA: Lajović na Novaka u prvom kolu! (FOTO)
Dušan Lajović se plasirao u glavni žreb mastersa u Monte Karlu, Foto: Reuters

duel srba

U prvom setu su oba tenisera dobro držala svoj servis sve do devetog gema, kada je pri rezultatu 4:4 Dušan Lajović napravio brejk

Dušan Lajović je savladao Ukrajinca Sergeja Strahovskog u poslednjem meču kvalifikacija za Masters u Monte Karlu rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Dušanov rival u prvom kolu prvog Mastersa na šljaci će biti Novak Đoković koji je deveti nosilac.

Protivnik na startu turnira biće mu Novak Đoković
Protivnik na startu turnira biće mu Novak Đoković foto: REUTERS/Pascal Rossignol

U prvom setu su oba tenisera dobro držala svoj servis sve do devetog gema, kada je pri rezultatu 4:4 Dušan Lajović napravio brejk. Pre toga je srpski teniser brejk prilike imao samo u drugom gemu kada se Sergej Strahovski spasao.

Lajović je u drugom setu protivniku uzeo servis odmah na startu te je vodio 3:0, ali potom i sam ulazi u probleme na servisu pa je Ukrajinac napravio ribrejk. Ipak situacija iz prvog seta se ponovila pa je pri rezultatu 4:4 Lajović opet uzeo servis protivniku i došao do trijumfa.