Borio se kao lav, ali je ipak poražen! Miomir Kecmanović ispao na masters debiju!
Miomir Kecmanović, Foto: Profimedia

BUDUĆNOST SRPSKOG TENISA

13 godina iskusniji igrač bio je i uspešniji

Objavljeno: 09:38h

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović doživeo je poraz u prvom kolu ATP turnira serije 1.000 u Majamiju.

Kecmanović je u svom debitantskom nastupu na nekom nastersu poražen u dva seta od Uzbekistanca Denisa Istomina 7:5, 6:4.

Kecmanović je u prvom setu imao brejk prednosti, ali nije uspeo da iskoristi svoju šansu. Istomin je iskoristio nekoliko grešaka mladog Srbina i vratio brejk. u finišu seta Uzbekistanac je još jednom oduzeo servis Kecmanoviću i došao do prednosti.

U drugom setu je Istomin kontrolisao rezultat. Poveo je sa 4:1. Kecmanović je uspeo da vrati brejk i stigne do izjednačenja 4:4. Međutim, u maratonskom 10. gemu Srbin gubi servis i samim tim i meč.

Istomin će u narednom kolu igrati protiv Pabla Karenja Buste.

BONUS VIDEO: Marko Gudurić posle meča Zvezda - Fenerbahče