VI STE, BRE, CARICE! Olga i Dejana odvele okrnjenu Srbiju u plej-of! Imamo nove teniske heroine! (FOTO)
Olga Danilović je predvodila FED kup reprezentaciju Srbije, Foto: Fonet

IVER NE PADA DALEKO OD KLADE

Da bi Srbija stigla do konačne pobede potrebno je da Dejana Radanović porazi Ekaterinu Gorgodze, ili da naš dubl bude uspešniji u slučaju njenog poraza

Objavljeno: 13:44h

Bravo za mlađane srpske teniserke! FED kup reprezentacija Srbije, iako bez pomoći najboljih igračica (4 ih je otkazalo) uspela je da se u Letoniji izbori za plasman u plej-of za popunu Svetske B grupe FED kupa Evro-afričke zone protiv Bugarske!

Srpkinje su u borbi za plasman pobedile Gruziju, tako što su osvojile oba boda u singlu, pa će duel u dublu ostati bez rezultatskog značaja.

Olga Danilović je briljirala u duelu sa Gruzijom
Olga Danilović je briljirala u duelu sa Gruzijomfoto: Fonet

Najpre je Olga Danilović pobedila bez mnogo muke Sofiju Šapatavu sa 6:3, 6:0 za samo 62 minuta igre.

Potom je Dejana Radanović u meču punom preokreta slavila protiv Jekaterine Gorgodze 2:6, 7:5, 6:4.

Mlada Dejana Radanović je napravila podvig protiv iskusne Gruzijke
Mlada Dejana Radanović je napravila podvig protiv iskusne Gruzijkefoto: Fonet

Strašan je borac Srpkinja, inače 264. igračica sveta, i to je u potpunosti pokazala u ovom meču, iako je već na startu izgubila gem na svoj servis, a vrlo brzo i prvi set.

Gruzijka je imala čak i dve meč lopte u drugom setu i priliku da donese izjednačenje svojoj reprezentaciji, ali je usledio neverovatni preokret u igri naše Dejane, koja je upornošću i borbenošću napravila preokret u setu, a potom u drugom skroz sigurno došla do pobede i donela veliku radost.