UBICA VELIKIH: Aleksandar Zverev održao čas tenisa Federeru za drugu Masters titulu u karijeri! (VIDEO)

kraljeubica iz hamburga

Momak iz Hamburga je postao prvi igrač posle 10 godina koji je osvojio više od jednog Mastersa u sezoni, a nije član "velike četvorke"

Objavljeno: 08:51h

Ako se za nekog igrača može reći da je postao "rak rana" za velikane onda je to Aleksandar Zverev, posebno za Rodžera Federera.

Mladi Nemac je priredio još jedno veliko iznenađenje pobedivši Švajcarca u finalu Rodžer kupa u Montrealu 6:3, 6:4 i osvojivši svoj drugi Masters trofej u karijeri.

Bio je to neočekivano kratak duel od samo 68 minuta, a viđena su samo dva brejka i oba je napravio "autsajder" u ovom meču.

Njemu je to drugi Masters ove sezone, jer je prethodno pobedio i Đokovića u finalu Rima i tako je postao prvi teniser van "velike četvorke" koji je u jednoj godini osvojio više od jednog turnira iz "serije 1000".

Poslednji kome je to pošlo za rukom bio je David Nalbandijan 2007. godine.

BONUS VIDEO: Marko Pecarski za Espreso posle osvajanja juniorskog Evropskog prvenstva