Nije mogao protiv povrede! Novak Đoković predao polufinale Vimbldona! (FOTO)

samo jako!

Objavljeno: 19:31h

Srpski teniser Novak Djoković predao je Čehu Tomašu Berdihu četvrtfinalni meč na londonskom Vimbldonu zbog povrede lakta. Prvi set dobio je Berdih posle taj-brejka rezultatom 7:2. Djoković je sredinom prvog seta osetio problem, a u završnici seta tražio je pomoć fizioterapeuta. On je počeo drugi set, a posle izgubljenog servisa i vodjstva Berdiha od 2:0, Djoković je predao meč. Berdih će u polufinalu igrati protiv pobednika duela Švajcarca Rodžera Federera i Kanadjanina Miloša Raonića.

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča pratili ste uz naš dobro poznati lajv-blog!

II SET

GOTOVO JE! NOVAK JE PREDAO MEČ!

Počeo je drugi set, Đoković deluje kao da će da preda meč zbog povrede!

I SET

Novak je zatražio medicinski tajm-aut! Ima probleme sa laktom!

7:6 - Berdih osvaja prvi set! Pobedio je u taj-brejku sa 7:2! Nole je ostao bez koncentracije kada je bilo najpotrebnije...

6:6 - Berdih je iskoristio šestu brejk loptu! Idemo u taj-brejk!

6:5 - Novak i dalje ne da protivniku brejk šansu, i obezbedio je minimum taj-brejk!

5:5 - I dalje nema brejka!

4:4 - Napravio je Berdih duplu grešku, ali nije dozvolio Novaku da ozbiljnije pripreti.

4:3 - Oba tenisera su dobro servirala, nije bilo prilike za brejk.

3:3

3:2 - Novak je odservirao prvi as, a na to dodao i tri idealna poena!

2:2 - Drži Čeh i dalje svoj servis i uspeva da odbije jake napade našeg asa...

2:1 - Upisao je Srbin forhend viner i uspeo je da dođe do novog gema na svoj servis... Vidi se takođe i da Čeh zna znanje, ali iako je tek početak, Novakovo držanje na terenu i gestikulacija govori da puca od samopouzdanja!

1:1 - Malo duži gem, ali lepo je videti agresivnog Novaka...

1:0 - Lagano, lagano je Nole rešio prvi gem u svoju korist!!!

18:00 - Meč je počeo! Ajmo, Nole!

17:50 - Člić je savladao Milera posle furioznog petog seta koji je rešio u svoju korist rezultatom 6:1! Nole kreće od 18:00 h!

17:10 - Dobar dan dragi espresovci, za početak, prema procenama organizatora, meč će početi u 17:40! Čeka se kraj meča Miler - Čilić, koji najverovatnije ide u peti set...